OnePlus 3 dostanie Androida P. Właśnie tak powinna wyglądać aktualizacja smartfonów

OnePlus 3 dostanie Androida P. Właśnie tak powinna wyglądać aktualizacja smartfonów

OnePlus 3 dostanie Androida P. Właśnie tak powinna wyglądać aktualizacja smartfonów
30.07.2018 22:39

Jedną z największych bolączek Androida są aktualizacje. Nie brakuje historii, gdy wsparcie flagowego smartfona trwało tylko rok, a modele ze średniej półki otrzymywały tylko jedną aktualizację z poprawkami. W związku z tym, decyzja firmy OnePlus jak najbardziej zasługuje na pochwałę.

Owszem Google stara się walczyć z fragmentacją Androida. Najnowszym rozwiązaniem mającym zachęcić producentów do częstszych aktualizacji jest Project Treble, który oddzielając systemowe komponenty od modyfikacji wprowadzanych na poziomie kernela i sterowników przez producentów sprzętu, ułatwia wdrażanie aktualizacji.

Wspomniany Project Treble został wprowadzony w Androidzie Oreo, więc jego możliwe efekty powinniśmy odczuć już niebawem, po udostępnieniu finalnej stabilnej wersji Androida P. Zanim jednak tak się stanie, to za dobry wynik uważane jest zdobycie 10 proc. przez Androida 8.0/8.1 po roku od premiery.

Producenci niezbyt chętni są do wydawania nowych wersji Androida. W końcu, po co wspierać starsze, już sprzedane modele, skoro trzeba osiągnąć dobrą sprzedaż najnowszych urządzeń? Tutaj argumentem, który ma zachęcić do przesiadki, może być przecież nowsze oprogramowanie. Na szczęście, nie wszyscy wychodzą z takiego założenia. Firma OnePlus, która kiedyś znana była z tworzenia smartfonów mających być zabójcami popularnych flagowców, ogłosiła wydanie Androida P dla modeli 3 i 3T.

OnePlus 3 i 3T to smartfony, które zadebiutowały w 2016 roku. Oba modele w dniu premiery działały pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow. Obecnie ich użytkownicy mogą używać wydania Oreo. Natomiast jak już wspomnieliśmy, nie zabraknie ich także na liście aktualizacji do Androida P. Warto wspomnieć, że producent już wcześniej ogłosił, że zamierza zapewnić dobre wsparcie dla swoich urządzeń.

Konkretne daty wydania aktualizacji nie zostały podane. Wiemy jednak, że w pierwszej kolejności Android P trafi na nowsze modele OnePlus.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)