OnePlus został zhakowany, ale dane rozliczeniowe są ponoć bezpieczne

OnePlus został zhakowany, ale dane rozliczeniowe są ponoć bezpieczne

To już drugi podobny przypadek, fot. Shutterstock.com
To już drugi podobny przypadek, fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
25.11.2019 07:05, aktualizacja: 25.11.2019 09:31

OnePlus doznał naruszenia danych. Firma przyznała, że nieuprawniona osoba uzyskała dostęp do zawartości bazy danych z informacjami o zamówieniach. Ale dane rozliczeniowe, jak również hasła są ponoć bezpieczne.

Jak informuje OnePlus, przestępcy mogli zdobyć imiona i nazwiska klientów, numery kontaktowe, adresy e-mail, a także adresy korespondencyjne. Równolegle firma zapewnia, że hasła, numery kart kredytowych i informacje o płatnościach pozostają bezpieczne.

Według zamieszczonego oświadczenia, do ataku doszło w minionym tygodniu. Nie jest jasne, jaki był jego wektor. Niemniej pewną sugestię stanowi deklaracja przeprowadzenia przez producenta dokładnego audytu strony internetowej. Można więc w ciemno założyć, że złamane zostało nie oprogramowanie smartfonów, ale właśnie witryna sklepu.

"Podjęliśmy natychmiastowe kroki, aby zatrzymać intruza, wzmocnić bezpieczeństwo i upewnić się, że nie ma już podobnych podatności" – deklaruje OnePlus, pomijając jednak konkrety.

Nie wiadomo też, ilu klientów OnePlus padło ofiarą ataku. Ci nim dotknięci mają otrzymać stosowne powiadomienie drogą e-mailową, obiecuje producent. I jak to w takich przypadkach bywa, profilaktycznie przestrzega przed próbami ataków phishingowych z wykorzystaniem skradzionych danych, opartych na podszyciu się pod firmę OnePlus.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek, w którym sklepik OnePlus staje w osi zainteresowania cyberprzestępców. W styczniu 2018 przedsiębiorstwo utraciło 40 tys. numerów kart kredytowych i płatniczych. Teraz deklaruje uruchomić do końca roku Bug Bounty.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)