WindowsNarzędziaNarzędzia systemoweOpen Shell
Open Shell ikona

Open Shell4.4.170

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Open-Shell to darmowa aplikacja, dzięki której będziemy mogli przywrócić klasyczne menu start oraz inne elementy systemu Windows usunięte przez jej producenta, firmę Microsoft. Narzędzie jest dostępne do pobrania za darmo.

Następca Classic Shell

Mamy tutaj do czynienia z czymś w rodzaju nakładki na popularne „okienka”. Open-Shell nie jest jednak zupełnie nowym programem, ale następcą innego narzędzia, Classic Shell, które stało się niezwykle popularne po wydaniu Windows 8, ale z czasem prace nad nim zostały zawieszone. Mimo wszystko użytkownicy mocno docenili program umożliwiający zmianę wyglądu menu start, gdyż ten zaproponowany przez Giganta z Redmond w „ósemce” nie wszystkim przypadł do gustu.

Zmień wygląd menu start

Open-Shell pozwala na wybranie jednej z trzech wersji menu start: klasycznej, klasycznej zawierającej dwie kolumny oraz pochodzącej z Windows 7; istnieje również możliwość dostosowania wyglądu przycisku start do własnych preferencji. Znajdziemy tu również pasek narzędzi dla Eksploratora Windows, klasyczne wydanie interfejs użytkownika (tylko Windows 7), możliwość wyświetlania rozmiaru pliku na pasku stanu Eksploratora Windows i nie tylko.

Zanim zaczniesz

Warto dodać, że po uruchomieniu Open-Shell powinniśmy wybrać opcję „show all settings”, która domyślnie jest nieaktywna. Po jej włączeniu otrzymamy możliwość zapoznania się ze wszystkimi funkcjami Open-Shell.

Najważniejsze cechy:

  • narzędzie pozwalające na zmianę wyglądu menu start
  • zawiera mnóstwo funkcji, dzięki którym dostosujemy system Windows do własnych preferencji
  • czytelny interfejs użytkownika
  • wszystkie opcje są dostępne za darmo
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.99 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań26 636
Data aktualizacji30 maj 2022
Rozmiar pliku7.21 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Open Shell ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)