Open Source Conference w Szczecinie w połowie marca

Open Source Conference w Szczecinie w połowie marca

20.02.2013 14:18, aktualizacja: 20.02.2013 17:51

Na trzeci weekend marca Szczecińska Grupa Użytkowników Uniksa i Linuksa (SZLUUG) zaplanowała kolejną edycją Open Source Conference. Celem spotkania jest oczywiście promowanie wolnego i otwartego oprogramowania oraz omówienie najnowszych trendów z nim związanych. Spotkanie będzie wyjątkowe, gdyż wśród prelegentów znajdą się wyjątkowe osobistości, m.in. Alexander Morlang z Berlina — członek Partii Piratów, Michał Woźniak (znany jako Rysiek) — prezes zarządu Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania czy Jennifer Gabriel — złota rączka od IT, specjalistka ds. bezpieczeństwa w Androidzie. O wszystkich prelegentach, którzy uświetnią swoją obecnością spotkanie, można przeczytać na stronie konferencji.

Obraz

Podczas pierwszego dnia konferencji (15 marca, piątek) poruszane będą głównie techniczne tematy z dziedziny IT. Leszek Krupiński opowie o tym, w jaki sposób działają nowoczesne serwisy WWW – jak planować architekturę serwisu, aby mógł on udźwignąć wiele tysięcy wejść użytkowników i jakiego otwartego oprogramowania można użyć, aby ułatwić sobiepracę. Następnie Joanna Muras przedstawi otwarty system Alfresco — profesjonalny silnik do kontrolitreści (CMS) używany w wielkich przedsiębiorstwach (FOX, Michelin, Merck, NASA…). Na celownik zostanie także wzięty system Android — Jennifer Gabriel powieuczestnikom, co może zrobić z ich telefonami, pozostając niezauważoną! Z kolei AlexanderMorlang przedstawi sposoby owocnej współpracy między małym projektem Open Source a multimilionowym ośrodkiem badawczym. Doradzi też, jak rozwijać swoją firmę w partnerstwie z gigantem. Natomiast Tomasz Muras omówi system e-learningowy – Moodle. Pierwszego dnia wykłady odbędą się po angielsku.

Drugiego dnia konferencji (16 marca, sobota) Rafał Malujda opowie o sklepach z aplikacjami w kontekście Wolnego i Otwartego Oprogramowania, Michał Woźniak przedstawi otwartą platformę społecznościową — Friendicę, a Marcin Karpezo porozmawia z uczestnikami o Wolnej Kulturze. Na zakończenie Piotr Buliński wyjaśni, dlaczego „zamknięte” nie zawszejest równoznaczne z bezpiecznym.

Rejestracja na Open Source Conference jest bezpłatna, już działa i w chwili publikacji tego tekstu było jeszcze sporo wolnych miejsc (również dla sponsorów ;-)). Spotkanie odbędzie się w sali wykładowej w Muzeum Narodowym przy ulicy Wały Chrobrego 3 w Szczecinie (mapa). Portal dobreprogramy objął konferencję patronatem medialnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)