OpenBSD z backdoorem?

Grzegorz Niemirowski

15.12.2010 02:33, aktual.: 16.12.2010 19:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gregory Perry, który przed dziesięcioma laty pracował nad stosem IPSEC dla OpenBSD poinformował, że na zlecenie FBI umieszczał w systemie backdoory.

Informację tę Perry przekazał Theo de Raadtowi, kierującemu rozwojem systemu OpenBSD. W e-mailu napisał, że FBI posługując się nim oraz innymi pracownikami zarządzanej przez niego firmy NETSEC, umieściło wiele backdoorów w OpenBSD Crypto Framework. Dzięki nim możliwe miało być monitorowanie połączeń VPN. Perry zdecydował się skontaktować z de Raadtem gdyż przestała go obowiązywać umowa o poufności. W związku z tym zaleca przejrzenie kodu OpenBSD związanego z kryptografią pod kątem backdoorów, które mogły w nim pozostać po upływie dekady.

Theo de Raadt nie potwierdza na razie rewelacji Perry'ego ale zaleca dużą ostrożność gdyż stos IPSEC z OpenBSD został przeportowany do wielu innych systemów z racji, że był pierwszym dostępnym za darmo. Warto więc, aby deweloperzy korzystający z kodu zapożyczonego z OpenBSD, dokonali audytu pod kątem występowania furtek umożliwiających obejście szyfrowania.

Aktualizacja, 15.12.2010 19:09

W mailu Perry'ego wymieniony został Scott Lowe jako przykład opłacanego przez FBI propagatora OpenBSD. W związku z tym wypowiedziały się dwie osoby o tym imieniu i nazwisku. Scott Lowe z firmy EMC zaprzeczył jakoby kiedykolwiek pracował dla FBI. Poinformował też, że docenia OpenBSD i dlatego jest jego zwolennikiem. Zaprzeczył jednak aby pracował nad rozwojem tego systemu. Z kolei Scott Lowe z Westminster College również zaprzeczył aby pracował dla FBI. Stwierdził też, że nie używa OpenBSD i nie jest orędownikiem korzystania z tego systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (124)
Zobacz także