OpenLara – Tomb Radier dostępny w przeglądarce, także mobilnej

OpenLara – Tomb Radier dostępny w przeglądarce, także mobilnej

OpenLara – Tomb Radier dostępny w przeglądarce, także mobilnej
Mariusz Błoński
25.04.2017 11:18, aktualizacja: 26.04.2017 21:06

Projekt OpenTomb, w ramach którego powstała międzyplatformowa implementacja silników Tomb Raidera od 1 do 5, inspiruje kolejnych miłośników cyfrowej rozrywki. Grupa XProger spędziła wiele ostatnich miesięcy, pracując nad stworzeniem wersji Tomb Raidera z 1996 roku. Projekt OpenLara pozwala na zagranie w drugi poziom (City of Vilcabamba). Został on wiarygodnie odtworzony wraz ze stadami wilków, systemem podwodnych tuneli i niebezpiecznymi niedźwiedziami.

Nowy Tomb Raider pozwala na rozgrywkę zarówno w widoku pierwszoosobowym, jak i trzecioosobowym. Ważną zmianą jest także brak limitu renderowania klatek na sekundę. W oryginalnej produkcji możliwa była rozgrywka w maksymalnie 30 fps, w OpenLarze ogranicza nas tylko wydajność urządzenia. Na urządzeniach mobilnych sterowanie zostało dostosowane do ekranu dotykowego – wyświetlane są na nim niewielkie przyciski.

Dla wielu OpenLara będzie miała wartość jedynie wspominkowo-kombatancką. Bezsprzeczną zaletą jest fakt, że można ją uruchomić w przeglądarce, działa nawet na smartfonie. Jeśli ktoś przed 20 laty był miłośnikiem tego tytułu, to zapewne z rozrzewnieniem powspomina stare dobre czasy. Które zawsze są dobre, bo są stare. Ktoś, kto 20 lat temu nosił pieluchy lub jeszcze nie było go na świecie, być może zdecyduje się zmarnować nieco czasu, by zobaczyć, jak wyglądał jeden z legendarnych tytułów przeszłości. Ale czy polubi tę grę? Cóż... miłośnicy retro są wszędzie. Teraz mogą sobie odświeżyć klasyczną, w wielu aspektach przełomową, produkcję w przeglądarce. Także mobilnej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)