OpenOffice 3.2.1 oficjalnie wydany

OpenOffice 3.2.1 oficjalnie wydany

04.06.2010 12:35, aktualizacja: 04.06.2010 17:02

Kilka dni po pojawieniu się plików na mirrorach, oficjalnie debiutuje stabilna wersja OpenOffice.org 3.2.1. To popularny, zwłaszcza w Polsce, darmowy pakiet biurowy, który bazuje na otwartym kodzie źródłowym.

W związku z przejęciem opieki nad projektem przez firmę Oracle, zmieniło się nieco logo pakietu, jak również niektóre ikony. Odświeżono też kolory pakietu - mają być bardziej żywe. W wersji 3.2.1 nie wprowadzono nowych funkcji, natomiast programiści wyeliminowali wiele błędów. Niektóre z nich dotyczą luk w bezpieczeństwie OpenOffice.org, m.in. podczas pracy z plikami GIF i XPM czy dokumentami zapisanymi w formatach Worda. Poprawiono również obsługę rozszerzeń. W polskiej wersji językowej wprowadzono poprawki w autokorekcie. Warto również zauważyć, że po raz pierwszy polska wersja językowa dostępna jest równolegle z wydaniem angielskim.

Wersja kandydująca 3.2.1 pakietu dostępna była 28 maja, natomiast OpenOffice.org 3.3 według planów ma pojawić się jesienią tego roku. W serwisie YouTube można obejrzeć dwa krótkie klipy (pierwszy i drugi) prezentujące niektóre zmiany, które zapewne pojawią się w programie.

OpenOffice.org 3.2.1 można pobrać z naszego vortalu w polskiej wersji językowej. Pakiet dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)