WindowsArchiwumProgramy archiwalneOpenOfficePL Standard

OpenOfficePL Standard2007

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Odmiana popularnego pakietu biurowego OpenOffice, rozwijana przez polską firmę OpenOffice Polska. Jest to jeden z najpoważniejszych (obok płatnego pakietu StarOffice) konkurentów MS Office. W skład pakietu wchodzą niezależne aplikacje: procesor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress. Warto też zwrócić uwagę na takie moduły jak: edytor HTML czy też moduł do tworzenia wzorów matematycznych Formuła. Umożliwia m. in.: eksport do PDF, zawiera również ulepszone filtry formatów MS Office jak również wsparcie dla dokumentów MS Office 2003 (XML). Od wersji 2.0 natywnie obsługiwany jest już format OpenDocument.

Uwaga: jeśli po prostu szukasz najlepszego darmowego pakietu biurowego, wybierz LibreOffice. Jest on nowocześniejszy i lepiej sobie radzi z dokumentami Microsoft Office. Masz wątpliwości? Przeczytaj nasze porównanie OpenOffice i LibreOffice.

Integralną część pakietu OpenOfficePL stanowi profesjonalna pomoc techniczna (od 6 miesięcy do 1 roku w zależności od wersji). W ramach udzielanego wsparcia zarejestrowany użytkownik otrzymuje pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z instalacją i obsługą programów, a także możliwość pobierania bezpłatnych aktualizacji w ramach posiadanej wersji oprogramowania. Poza standardowymi składnikami pakietu OpenOffice, wersja przygotowana przez firmę OpenOffice Polska posiada także bardzo dobry program bazodanowy Kexi. Jego główne zalety to wieloplatformowość, przenośność danych, obsługa wielu silników baz danych (plikowa SQLite, serwerowe MySQL i PostgreSQL), możliwości wygodnej konfiguracji, dostosowania aplikacji i spolonizowany interfejs.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
2.03 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań113 600
Data aktualizacji24 lip 2007
Rozmiar pliku96.89 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (demo)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)