OpenShot 2.2 z szybką edycją wideo 4K – mocny rywal komercyjnych pakietów

OpenShot 2.2 z szybką edycją wideo 4K – mocny rywal komercyjnych pakietów

28.12.2016 16:17, aktual.: 28.12.2016 16:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

OpenShot to jeden z najlepszych opensource’owych nieliniowychedytorów wideo – a teraz do wszystkich swoich zalet dodajewsparcie dla rozdzielczości 4K. Przynosząca to wersja 2.2 naLinuksa pojawiła się jeszcze przed świętami, a teraz z jejmożliwości mogą skorzystać już też użytkownicy Windowsa.

Szybszy, stabilniejszy, wygodniejszy w użyciu – wersja 2.2przynosi sporo wartych uwagi nowości. Według autorów OpenShota,dzięki nowemu mechanizmowi buforowania, w niektórych przypadkachedytor ten przyspiesza nawet dziesięciokrotnie. Bez problemu sobieteraz radzi z otwieraniem dużych projektów, zawierających setkiplików, dodawaniem obrazów dużej rozdzielczości do osi czasu imontowaniem wideo w rozdzielczościach nawet 5K. Wydajnośćoczywiście zależy w dużym stopniu od wykorzystywanego backendubufora – możemy w ustawieniach Preferencje > Cache wybraćmiędzy RAM a pamięcią masową.

Obraz

Znaczące ulepszenia zauważymy w klatkach kluczowych: obsługująone teraz precyzyjne, procentowe ustawienia uchwytów, wykorzystująceskładnię CSS. Doszło też 28 gotowych ustawień dla popularnychefektów montażowych, poprawki w działaniu cofnij/powtórz przyzmienianiu wartości właściwości, renderowanie kolorowych klatekkluczowych na osi czasu oraz lepsze wykrywanie klatek w edytorzewłasności.

Openshot 2.2 Released | 4K Video Editing!

OpenShot doczekał się też nowych szablonów tytułowych,wyglądających lepiej niż typowe „u cioci na imieninach” – totakże profesjonalne plansze ratingowe i znaki wodne, orazrozbudowanego systemu raportowania o błędach w czasie rzeczywistym.W razie awarii program dostarczy na serwer projektu wszelkieniezbędne do debugowania informacje (są one anonimowe, aleoczywiście można to wyłączyć w opcjach).

OpenShot 2.2 na Windowsie 10
OpenShot 2.2 na Windowsie 10

Jak zapewne wiecie, dzięki akcjina Kickstarterze udało się OpenShota zmultiplatformować. Odwersji 2.0, przepisany w C++ i na bibliotekę Qt program dostępnyjest także na popularniejsze systemy desktopowe. Wprowadzamy ten linuksowy w swoich korzeniach program więc do naszej bazy oprogramowania na Windowsa –w wersji 2.2 OpenShot jest równie dobry na wszystkich platformach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)