OpenShot 2.2 z szybką edycją wideo 4K – mocny rywal komercyjnych pakietów

Strona głównaOpenShot 2.2 z szybką edycją wideo 4K – mocny rywal komercyjnych pakietów
28.12.2016 16:17
OpenShot 2.2 z szybką edycją wideo 4K – mocny rywal komercyjnych pakietów

OpenShot to jeden z najlepszych opensource’owych nieliniowychedytorów wideo – a teraz do wszystkich swoich zalet dodajewsparcie dla rozdzielczości 4K. Przynosząca to wersja 2.2 naLinuksa pojawiła się jeszcze przed świętami, a teraz z jejmożliwości mogą skorzystać już też użytkownicy Windowsa.

Szybszy, stabilniejszy, wygodniejszy w użyciu – wersja 2.2przynosi sporo wartych uwagi nowości. Według autorów OpenShota,dzięki nowemu mechanizmowi buforowania, w niektórych przypadkachedytor ten przyspiesza nawet dziesięciokrotnie. Bez problemu sobieteraz radzi z otwieraniem dużych projektów, zawierających setkiplików, dodawaniem obrazów dużej rozdzielczości do osi czasu imontowaniem wideo w rozdzielczościach nawet 5K. Wydajnośćoczywiście zależy w dużym stopniu od wykorzystywanego backendubufora – możemy w ustawieniach Preferencje > Cache wybraćmiędzy RAM a pamięcią masową.

350192768024602561

Znaczące ulepszenia zauważymy w klatkach kluczowych: obsługująone teraz precyzyjne, procentowe ustawienia uchwytów, wykorzystująceskładnię CSS. Doszło też 28 gotowych ustawień dla popularnychefektów montażowych, poprawki w działaniu cofnij/powtórz przyzmienianiu wartości właściwości, renderowanie kolorowych klatekkluczowych na osi czasu oraz lepsze wykrywanie klatek w edytorzewłasności.

Openshot 2.2 Released | 4K Video Editing!

OpenShot doczekał się też nowych szablonów tytułowych,wyglądających lepiej niż typowe „u cioci na imieninach” – totakże profesjonalne plansze ratingowe i znaki wodne, orazrozbudowanego systemu raportowania o błędach w czasie rzeczywistym.W razie awarii program dostarczy na serwer projektu wszelkieniezbędne do debugowania informacje (są one anonimowe, aleoczywiście można to wyłączyć w opcjach).

OpenShot 2.2 na Windowsie 10
OpenShot 2.2 na Windowsie 10

Jak zapewne wiecie, dzięki akcjina Kickstarterze udało się OpenShota zmultiplatformować. Odwersji 2.0, przepisany w C++ i na bibliotekę Qt program dostępnyjest także na popularniejsze systemy desktopowe. Wprowadzamy ten linuksowy w swoich korzeniach program więc do naszej bazy oprogramowania na Windowsa –w wersji 2.2 OpenShot jest równie dobry na wszystkich platformach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)