Opera 46 dostępna z budżetem czasowym dla kart w tle i obsługą APNG

Opera 46 dostępna z budżetem czasowym dla kart w tle i obsługą APNG

Opera 46 dostępna z budżetem czasowym dla kart w tle i obsługą APNG
22.06.2017 14:06, aktualizacja: 22.06.2017 17:33

Na początku maja ukazała się pierwsza wersja Opery z odświeżonym interfejsem użytkownika, rozwijana pod nazwą Reborn. Dziś w kanale stabilnym pojawiła się Opera 46, którą znaleźć możecie już w naszej bazie oprogramowania.

Obraz

Nowości dostrzegalnych na pierwszy rzut oka jest niewiele: dodano na przykład ciemne tło, jeśli użytkownik korzysta z ciemnego motywu i wyłączył wyświetlanie tapety. Wśród samych tapet także pojawiły się nowe grafiki.

W nowej wersji pojawiły się zmiany, które mają poskutkować poprawą stabilności. Wprowadzono poprawki, które zredukują liczbę zwieszek i wycieków pamięci. W porównaniu do kwietniowych kompilacji, częstotliwość występowania takich problemów miała zostać zredukowana nawet o 35%.

Nowe tapety dla ekranu szybkiego wybierania
Nowe tapety dla ekranu szybkiego wybierania

Ponadto Opera 46 obsługuje pliki APNG, czyli animowane obrazki PNG, mniejsze od tradycyjnych GIF-ów. Nowa wersja przeglądarki bazuje na silnikach z Chromium 59, a to oznacza, że wprowadzona została obsługa budżetu czasowego dla stron w tle, który w skrajnych przypadkach redukował w Chrome obciążenie CPU od 75%.

Z pełną listą zmian można zapoznać się na blogu przeglądarki, zaś najnowszą wersję Opery można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)