Opera Coast z trybem Turbo i nowymi opcjami

Opera Coast z trybem Turbo i nowymi opcjami

Opera Coast z trybem Turbo i nowymi opcjami
Paweł Piskurewicz
16.12.2014 18:37, aktualizacja: 16.12.2014 19:36

O Opera Coast pisaliśmy już kilkukrotnie. Ta minimalistyczna przeglądarką internetowa od twórców popularnej Opery doczekała się dziś sporej aktualizacji, która nie tylko dodaje nowe opcje, ale też oferuje lepsze wsparcie dla urządzeń i ekosystemu Apple.

Autorzy ideę Opery Coast streścili w zdaniu Przeglądarki muszą zacząć od nowa, by zadowolić oczekiwania przyszłości. Ten nowy początek oznacza znaczne odchudzenie interfejsu przeglądarki, a także skupienie się na najważniejszym, czyli dostępie do treści. Nawigacja w Opera Coast w zdecydowanej mierze opiera się na gestach. Ilość przycisków ograniczono do niezbędnego minimum.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pierwsza z nowości wprowadzonych wraz z wersją 4.0 nosi nazwę Odkrywaj. Za jej pomocą Opera proponuje ciekawe artykuły dotyczące wydarzeń z kraju i ze świata. Możemy przejrzeć ich początek, udostępnić link za pomocą serwisów społecznościowych, bądź też przejść do pełnego artykułu. Odkrywaj pojawia się nad polem wyszukiwarki. Drugą z nowości jest wsparcie dla trybu Opera Turbo. Przy domyślnych ustawieniach uaktywnia się podczas połączenia GPRS i Edge oraz w roamingu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Opera Coast wspiera także tryb Handoff. Dzięki temu możemy kontynuować przeglądanie stron korzystając z różnych urządzeń w ekosystemie Apple. Odświeżono także interfejs. Dodano wsparcie dla trybu poziomego oraz opcji udostępniania w przeglądarce Safari.

Bez zmian pozostała troska o detale estetyczne, animacje i możliwie najmniejszą ilość przycisków. Z powodu specyfiki systemu iOS Opera Coast wciąż w wielu elementach przegrywa z mobilnym Safari. Jest jednak coraz lepszą i ciekawszą alternatywą. Zwłaszcza dla osób, które szukają prostej i ładnej przeglądarki. Operę Coast w wersji 4.0 możecie znaleźć w naszej bazie aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)