Opera i Chrome także będą przystosowane do Windows 8 Metro

Wojciech Cybulski

14.03.2012 03:33, aktual.: 14.03.2012 03:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świat powoli przygotowuje się do premiery Windows 8. Najpierw dostosowanie Firefoksa do Metro UI ogłosiła Mozilla, teraz na podobny krok zdecydowali się twórcy Chrome i Opery.

Nowa wersja Chrome dla Metro zgodnie z wypowiedzią rzecznika Google będzie bazowała na desktopowej wersji przeglądarki. Google twierdzi ponadto, że Chrome z tradycyjnym interfejsem zostanie w Windows 8 w większym stopniu dostosowany do obsługi dotykiem. Co to oznacza w praktyce - duże ikony i zajmujące więcej miejsca elementy klasycznego interfejsu? Tego nie wiemy, ale moim zdaniem byłby to krok z złym kierunku. Wystarczy, że Chrome dla Metro zostanie zaprojektowany do obsługi palcami, wersja działająca w Explorerze Windows nie powinna być „psuta” dotykiem.

Nowym interfejsem w Windows 8 jest także zainteresowana Opera Software. Producent Opery uchyla się od zdradzania szczegółów dotyczących swoich planów na przyszłość jednak ustami jednego ze swoich pracowników - Arnstein Teigene - przyznaje, że nowa platforma jest w kręgu zainteresowań użytkowników ich przeglądarki. Jest więc niemal pewne, że Opera Software dołączy do swoich rywali i także rozpocznie prace nad dostosowaniem swojej przeglądarki do interfejsu Metro. Biorąc pod uwagę, że firma ma już na swoim koncie przeglądarkę dla iPada i tabletów z Androidem, wersja dla Metro UI jest tylko kwestią czasu.

To, że czołowi producenci przeglądarek internetowych dostosują swoje produkty do interfejsu Metro, było niemal pewne. Tuż po premierze Windows 8 trafi bowiem do milionów komputerów na całym świecie i zarówno Mozilla, Opera Software jak i Google będą chcieli, by to właśnie ich przeglądarka była wybrana przez użytkownika jako domyślna. Bo tylko jedna, domyślna przeglądarka internetowa będzie mogła być uruchamiana jako aplikacja Metro - takie ograniczenia narzucił sam Microsoft.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (32)
Zobacz także