Opera i Chrome także będą przystosowane do Windows 8 Metro

Opera i Chrome także będą przystosowane do Windows 8 Metro

Wojciech Cybulski
14.03.2012 03:33, aktualizacja: 14.03.2012 03:43

Świat powoli przygotowuje się do premiery Windows 8. Najpierw dostosowanie Firefoksa do Metro UI ogłosiła Mozilla, teraz na podobny krok zdecydowali się twórcy Chrome i Opery.

Nowa wersja Chrome dla Metro zgodnie z wypowiedzią rzecznika Google będzie bazowała na desktopowej wersji przeglądarki. Google twierdzi ponadto, że Chrome z tradycyjnym interfejsem zostanie w Windows 8 w większym stopniu dostosowany do obsługi dotykiem. Co to oznacza w praktyce - duże ikony i zajmujące więcej miejsca elementy klasycznego interfejsu? Tego nie wiemy, ale moim zdaniem byłby to krok z złym kierunku. Wystarczy, że Chrome dla Metro zostanie zaprojektowany do obsługi palcami, wersja działająca w Explorerze Windows nie powinna być „psuta” dotykiem.

Nowym interfejsem w Windows 8 jest także zainteresowana Opera Software. Producent Opery uchyla się od zdradzania szczegółów dotyczących swoich planów na przyszłość jednak ustami jednego ze swoich pracowników - Arnstein Teigene - przyznaje, że nowa platforma jest w kręgu zainteresowań użytkowników ich przeglądarki. Jest więc niemal pewne, że Opera Software dołączy do swoich rywali i także rozpocznie prace nad dostosowaniem swojej przeglądarki do interfejsu Metro. Biorąc pod uwagę, że firma ma już na swoim koncie przeglądarkę dla iPada i tabletów z Androidem, wersja dla Metro UI jest tylko kwestią czasu.

To, że czołowi producenci przeglądarek internetowych dostosują swoje produkty do interfejsu Metro, było niemal pewne. Tuż po premierze Windows 8 trafi bowiem do milionów komputerów na całym świecie i zarówno Mozilla, Opera Software jak i Google będą chcieli, by to właśnie ich przeglądarka była wybrana przez użytkownika jako domyślna. Bo tylko jedna, domyślna przeglądarka internetowa będzie mogła być uruchamiana jako aplikacja Metro - takie ograniczenia narzucił sam Microsoft.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)