Opera: Mamy 100 mln użytkowników

Opera: Mamy 100 mln użytkowników

12.04.2010 11:03

Pracownicy Opera Software ogłosili dzisiaj, że z ich przeglądarek korzysta już 100 mln osób na całym świecie. Liczba ta została osiągnięta według statystyk w marcu tego roku.

W marcu Opera odnotowała 30% przyrost liczby użytkowników. Obecnie z jej przeglądarki internetowej korzysta 50 mln osób korzystających z systemu Windows, Mac OS X i Linux. Tyle samo jest użytkowników Opery Mini - mobilnej wersji przeglądarki. Ta ostatnia dostępna jest dla takich systemów jak Android czy Symbian. Być może wkrótce zostanie wprowadzona także do sklepu App Store. Szczególną popularnością Opera cieszy się w naszym kraju. Według statystyk prowadzonych przez serwis Ranking.pl, w marcu korzystało z niej 10,46% Polaków. Z naszych ustaleń wynika, że prawie 15% użytkowników vortalu dobreprogramy łączy się za pomocą Opery. Natomiast dużo gorzej przeglądarka radzi sobie na świecie. Według różnych statystyk Opera w sumie używana jest przez około 2% internautów.

Najnowszą wersję przeglądarki internetowej Opera można pobrać z naszych stron. Dostępne są wersje dla osób korzystających z systemu Windows, Mac OS X, a także Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (111)