AndroidKomunikacja/społecznośćPrzeglądarki internetoweOpera Mini
Opera Mini ikona

Opera Mini

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Opera Mini to flagowy produkt firmy Opera Software, przeglądarka rozwijana od wielu lat i dla wielu platform, która pozwala na oszczędzanie transferu, a dzięki niewielkim wymaganiom systemowym pracuje prawidłowo również na słabszych urządzeniach.

Głównymi punktami aplikacji jest ekran startowy z miniaturami stron do szybkiego wybierania, oraz karta zawierająca najważniejsze informacje z obserwowanych witryn i sieci społecznościowych. Przeglądarka obsługuje przeglądanie w kartach, ze względu na specyfikę działania nie obsługuje jednak języka Javascript – zawartość witryn jest kompresowana i odpowiednio przygotowywana przez serwery Opery, co pozwala zaoszczędzić nawet 90% transferu. Poprzez ustawienia użytkownik może wybrać, czy przeglądarka ma pobierać obrazki umieszczone na stronach i jeżeli tak, wybrać ich jakość. Dodatkowo potrafi wysyłać powiadomienia z wybranych serwisów społecznościowych, co pozwala w niektórych przypadkach zrezygnować z oficjalnych aplikacji.

Przeglądarka zapisuje historię przeglądanych witryn, pozwala na cofanie się bez przeładowywania strony. Opera Mini umożliwia ponadto zapisywanie haseł używanych w witrynach, zapisywanie stron jako zakładki, wybór rozmiaru czcionki oraz czyszczenie danych prywatnych. Aplikacja pozwala na zapisywanie treści witryn w pamięci urządzenia w celu otwarcia ich nawet bez dostępu do sieci internetowej.

Dodatkowymi atutami jest wyszukiwanie treści na przeglądanych stronach, automatyczne zawijanie tekstu w celów wygodniejszego czytania, oraz usługa Opera Link pozwalająca na synchronizację historii, zakładek, wyszukiwarek i witryn ekranu szybkiego wybierania pomiędzy różnymi urządzeniami. Dzięki integracji z systemowym mechanizmem udostępniania, użytkownik może podzielić się ciekawymi witrynami ze znajomymi np. poprzez email lub kod QR.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.99 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań11 849
Data aktualizacji25 lis 2023
System operacyjnyAndroid zależy od urządzenia
LicencjaBezpłatna
Opera Mini ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (2)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)