bDZDDJaZ
Opera Mini ikona

Opera Mini

Pobierz program
w oficjalnym sklepie Google Play
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Opera Mini to flagowy produkt firmy Opera Software, przeglądarka rozwijana od wielu lat i dla wielu platform, która pozwala na oszczędzanie transferu, a dzięki niewielkim wymaganiom systemowym pracuje prawidłowo również na słabszych urządzeniach.

bDZDDJbb

Głównymi punktami aplikacji jest ekran startowy z miniaturami stron do szybkiego wybierania, oraz karta zawierająca najważniejsze informacje z obserwowanych witryn i sieci społecznościowych. Przeglądarka obsługuje przeglądanie w kartach, ze względu na specyfikę działania nie obsługuje jednak języka Javascript – zawartość witryn jest kompresowana i odpowiednio przygotowywana przez serwery Opery, co pozwala zaoszczędzić nawet 90% transferu. Poprzez ustawienia użytkownik może wybrać, czy przeglądarka ma pobierać obrazki umieszczone na stronach i jeżeli tak, wybrać ich jakość. Dodatkowo potrafi wysyłać powiadomienia z wybranych serwisów społecznościowych, co pozwala w niektórych przypadkach zrezygnować z oficjalnych aplikacji.

Przeglądarka zapisuje historię przeglądanych witryn, pozwala na cofanie się bez przeładowywania strony. Opera Mini umożliwia ponadto zapisywanie haseł używanych w witrynach, zapisywanie stron jako zakładki, wybór rozmiaru czcionki oraz czyszczenie danych prywatnych. Aplikacja pozwala na zapisywanie treści witryn w pamięci urządzenia w celu otwarcia ich nawet bez dostępu do sieci internetowej.

Dodatkowymi atutami jest wyszukiwanie treści na przeglądanych stronach, automatyczne zawijanie tekstu w celów wygodniejszego czytania, oraz usługa Opera Link pozwalająca na synchronizację historii, zakładek, wyszukiwarek i witryn ekranu szybkiego wybierania pomiędzy różnymi urządzeniami. Dzięki integracji z systemowym mechanizmem udostępniania, użytkownik może podzielić się ciekawymi witrynami ze znajomymi np. poprzez email lub kod QR.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.89 ocen
Liczba pobrań11 616
Data aktualizacji10 maj 2021
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Opera Mini ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDZDDJbG
bDZDDJbX