Opera Mini 8 już jest, ale tylko dla telefonów z Javą i BlackBerry OS-em

Opera Mini 8 już jest, ale tylko dla telefonów z Javą i BlackBerry OS-em

12.03.2014 11:25

Opera Mini jest jednym z ostatnich produktów Opery Software,który uniknął wprowadzonych w ostatnich czasach radykalnych zmian,dzięki którym norweska firma odcięła się od swojej software'owejprzeszłości, z odczuwalną korzyścią dla prowadzonego biznesu.Właśnie wydana nowa wersja Opery Mini, oznaczona numerem 8, teżżadnych radykalnych zmian nie przynosi – bo przecież nie musi. Taquasiprzeglądarka dla słabszych telefonów, z której korzystaponad 250 mln użytkowników, modernizuje tylko interfejs i wprowadzakilka nowych, całkiem przydatnych funkcji.

Tak jak kiedyś dla designerów szczytem nowoczesności byłoklonowanie interfejsu Aqua OS-a X, tak dziś szczytem nowoczesnościjest klonowanie „spłaszczonego” wzornictwa Windows 8. Poszło wtę stronę Synology w swojej najnowszej wersji oprogramowania dladysków sieciowych DSM 5.0, poszła i Opera, której design określonojako płaski i minimalistyczny,a wygląd jako świetny.Oprócz spłaszczenia, interfejs otrzymał ulepszoną stronęstartową z Szybkim Wybieraniem, działającym podobnie jak naandroidowej wersji przeglądarki.

Opera Mini 8 for Java and BlackBerry phones

Nowa Opera Mini otrzymała teżtryb prywatny – otwieranie prywatnych kart, w których uruchomionesesje nie pozostawiają śladu w telefonie, i nie mają dostępu dozapisanych w programie haseł, ulepszoną stronę raportów ooszczędnościach w ruchu sieciowym, dzięki której możnasamodzielnie dostosować poziom kompresji danych do swoich oczekiwań(np. ustawiając domyślną jakość obrazków), oraz co chybanajciekawsze, tryb nocny.

Po włączeniu trybu nocnego wustawieniach programu, zmniejszona zostaje jasność ekranu inasycenie użytych barw, tak że przeglądając strony WWW nocą, nieczujesz się jakbyś patrzył w słońce.

Co ciekawe, tym razem nowa wersjaOpery Mini pojawiła się tylko na telefony z Javą (JME) iBlackBerryOS-em. Aby ją pobrać, należy odwiedzić za pomocąaktualnie używanej przeglądarki mobilnej stronę m.opera.com.Opera Mini na Androida w GooglePlay oznaczona jest tymczasem numerem 7.5.3, zaś wersja dlaiOS-a w AppStorema numer 7.0.5. Użytkownicy Windows Phone wciąż muszą obejśćsię smakiem – na ich platformę do tej pory Opery Mini nie ma.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)