Opera Mini będzie domyślną przeglądarką na Nokiach

Strona głównaOpera Mini będzie domyślną przeglądarką na Nokiach
21.08.2014 13:44
Opera Mini będzie domyślną przeglądarką na Nokiach

Firmy Opera i Microsoft zawarły porozumienie, na mocy którego na telefonach marki Nokia, produkowanych przez Microsoft, domyślną przeglądarką będzie Opera Mini. Umowa dotyczy klasycznych telefonów i urządzeń z linii Nokia Asha, ale nie Nokia Lumia z Windows Phone – tam zostaje Internet Explorer.

bETachhh
350111476121561025

Tym samym norweska firma przyjęła wszelkie obowiązki związane z rozwijaniem przeglądarki dla sporej części urządzeń marki Nokia, które będzie produkował Microsoft. Opera Mini będzie zainstalowana na każdym nowym urządzeniu Series 30 i Series 40, a także na Ashach. Na razie nie wiadomo, czy Opera Mini na tych telefonach będzie się w jakiś sposób różnić od takiej, którą można pobrać na niemal każdy telefon – prawdopodobnie nie.

Obecni użytkownicy urządzeń Nokii, na których nie znajdziemy Windows Phone, będą zachęcani do przesiadki na Operę Mini. Kampania zacznie się od linii Xpress. Argumentów za zmianą przeglądarki jest sporo – od sporych oszczędności na przesyłaniu danych (stopień kompresji można dobrać samodzielnie), przez tryb prywatnego przeglądania, tryb nocny, świetną stronę startową, na modnym, płaskim interfejsie kończąc.

350111476121757633

Umowa znacznie poszerzy bazę użytkowników mobilnej przeglądarki, która już teraz nie może narzekać na brak popularności. W marcu firma informowała, że z Opery Mini korzysta ponad 250 milionów osób. Według NetMarketShare jej udział w rynku przeglądarek mobilnych sięga aż 33,28%. Więcej ma tylko Safari – 43,28% – ale norweska przeglądarka ma szanse się z nią zrównać po tym, jak zagarnie udział domyślnej przeglądarki Symbiana.

bETachhj

Lars Boilsesen, szef Opery, nie kryje radości. Na taką umowę Opera czekała przeszło 10 lat.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETachht
Komentarze (10)
bETachif