Opera Mini będzie miała jeszcze więcej użytkowników

Opera Mini będzie miała jeszcze więcej użytkowników

23.02.2012 15:58, aktualizacja: 23.02.2012 18:05

Opera Mini cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, głównie dzięki swojej szybkości i oszczędzaniu przesłanych pakietów (strona jest „pakowana” na serwerach Opery i dopiero potem wysyłana do użytkownika). Dzięki nowej umowie Samsunga z Operą popularność przeglądarki jeszcze wzrośnie.

Opera Mini będzie domyślnie instalowana na kilku modelach prostych telefonów koreańskiego producenta. Na razie na liście są cztery modele: Star 3, Star 3 Duos, Champ Deluxe i Champ Deluxe Duos. Kolejne telefony, na których znajdzie się Opera Mini, poznamy później. Dzięki temu Opera Mini trafi do kolejnych użytkowników, a przez obecność na telefonie zaraz po jego kupnie, ma szansę szybko zaskarbić sobie sympatię nabywców telefonów.

W grudniu Opera podpisała podobną umowę z firmą MediaTek — producentem układów elektronicznych, które znajdują się w prawie jednej trzeciej wszystkich telefonów na rynku azjatyckim. Opera Mini została umieszczona w platformie MRE (Mediatek's Runtime Environment), która pozwala firmom trzecim rozwijać aplikacje wbudowane w prostych, niedrogich telefonach. Podobną umowę z MediaTekiem zawarł Facebook.

Przypomnę jeszcze, że w listopadzie ubiegłego roku w Polsce Opera Mini przekroczyła granicę miliona użytkowników. Siedmiocyfrową liczbę użytkowników miały wtedy 22 kraje. W sumie z Opery Mini korzysta obecnie około 160 milionów użytkowników, co czyni ją najpopularniejszą przeglądarką mobilną na świecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)