Opera Mini i Opera Mobile rosną w siłę

Opera Mini i Opera Mobile rosną w siłę

28.09.2012 13:06

Opera po raz kolejny podzieliła się statystykami dotyczącymi użytkowania jej przeglądarek mobilnych — State of Mobile Web. W sierpniu z Opery Mini i Opery Mobile korzystało łącznie 209,9 milionów użytkowników na całym świecie — o 40% więcej, niż w sierpniu 2011.

350031933310396353

Więcej użytkowników generuje oczywiście więcej odsłon stron — w ciągu ostatniego roku liczba oglądanych stron wzrosła o 53%. Ilość przesłanych za pośrednictwem tych dwóch przeglądarek danych wzrosła w ciągu ostatniego roku aż o 79%. Serwery kompresujące strony dla Opery Mini przetworzyły w sierpniu 122 miliardy stron, co przełożyło się na kompresję ponad 22 petabajtów danych do około 2 petabajtów.

Najnowszy raport skupia się na Ameryce Łacińskiej, gdzie gwałtownie wzrósł odsetek właścicieli smartfonów wśród użytkowników Opery Mini, tradycyjnie jednak Opera podała listę najczęściej odwiedzanych przez użytkowników mobilnych wersji Opery z naszego kraju stron. W kolejności od najpopularniejszej pierwszą dziesiątkę otwiera google.com, dalej są: facebook.com, wp.pl, onet.pl, youtube.com, nk.pl, wikipedia.org, allegro.pl, gazeta.pl i interia.pl.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)