Opera Mini na Androida powiadomi nas o wydarzeniach na Facebooku

Opera Mini na Androida powiadomi nas o wydarzeniach na Facebooku

Opera Mini na Androida powiadomi nas o wydarzeniach na Facebooku
Redakcja
30.06.2015 11:20, aktualizacja: 30.06.2015 17:53

Norweska firma Opera Software nie ustaje w rozbudowywaniu swojej przeglądarki, zarówno w wersji desktopowej, jak i odmian mobilnych. Do Opery Mini dla Androida wprowadzono właśnie funkcję, która zapewne przypadnie do gustu fanom sieci społecznościowej Facebook – teraz powiadomienia z otrzymamy bez instalowania oficjalnego klienta.

Działanie nowej funkcji jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić najnowszą Operę Mini w wersji dla Androida, a następnie zalogować się w niej do Facebooka. Na stronie sieci społecznościowej zobaczymy panel powiadomień, jego kliknięcie aktywuje powiadomienia. To już w zasadzie wszystko, przeglądarka będzie wyświetlała w panelu powiadomień informacje o komentarzach, zaproszeniach do grona znajomych, wydarzeniach, zaczepkach, prezentach, polubieniach, a także nowych wiadomościach otrzymanych na czacie.

350138404308281281

Co najważniejsze, aby korzystać z powiadomień, nie musimy wcale mieć uruchomionej Opery Mini. Powiadomienia działają w trybie push, dzięki czemu o nowościach dowiemy się nawet podczas korzystania z zupełnie innych aplikacji. Używanie nowej funkcji to kwestia upodobań użytkowników – funkcja nie jest obligatoryjna, w każdej chwili możemy ją wyłączyć w ustawieniach Opery Mini, a w razie potrzeby zrezygnować tylko z niektórych powiadomień. Nam zabrakło opcji pozwalającej na wybór dźwięku powiadomień i ewentualnego włączania lub wyłączania wibracji – opcje takie producent powinien dodać do swojej przeglądarki.

Najnowszą wersję Opery Mini znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu w wersji dla Androida, iOS, a także Windows Phone. Przypominamy, że głównym zadaniem tej aplikacji jest minimalizowanie kosztów związanych z dostępem do Internetu – dzięki kompresowaniu przesyłanych stron przeglądarka umożliwia zaoszczędzenie na transferze komórkowym, zamienia je również na witryny głównie statyczne, co umożliwia komfortowe przeglądanie treści nawet na słabszych urządzeniach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)