Opera Mini na Androida powiadomi nas o wydarzeniach na Facebooku

Opera Mini na Androida powiadomi nas o wydarzeniach na Facebooku30.06.2015 11:20
Opera Mini na Androida powiadomi nas o wydarzeniach na Facebooku
Redakcja

Norweska firma Opera Software nie ustaje w rozbudowywaniu swojej przeglądarki, zarówno w wersji desktopowej, jak i odmian mobilnych. Do Opery Mini dla Androida wprowadzono właśnie funkcję, która zapewne przypadnie do gustu fanom sieci społecznościowej Facebook – teraz powiadomienia z otrzymamy bez instalowania oficjalnego klienta.

Działanie nowej funkcji jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić najnowszą Operę Mini w wersji dla Androida, a następnie zalogować się w niej do Facebooka. Na stronie sieci społecznościowej zobaczymy panel powiadomień, jego kliknięcie aktywuje powiadomienia. To już w zasadzie wszystko, przeglądarka będzie wyświetlała w panelu powiadomień informacje o komentarzach, zaproszeniach do grona znajomych, wydarzeniach, zaczepkach, prezentach, polubieniach, a także nowych wiadomościach otrzymanych na czacie.

350138404308281281

Co najważniejsze, aby korzystać z powiadomień, nie musimy wcale mieć uruchomionej Opery Mini. Powiadomienia działają w trybie push, dzięki czemu o nowościach dowiemy się nawet podczas korzystania z zupełnie innych aplikacji. Używanie nowej funkcji to kwestia upodobań użytkowników – funkcja nie jest obligatoryjna, w każdej chwili możemy ją wyłączyć w ustawieniach Opery Mini, a w razie potrzeby zrezygnować tylko z niektórych powiadomień. Nam zabrakło opcji pozwalającej na wybór dźwięku powiadomień i ewentualnego włączania lub wyłączania wibracji – opcje takie producent powinien dodać do swojej przeglądarki.

Najnowszą wersję Opery Mini znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu w wersji dla Androida, iOS, a także Windows Phone. Przypominamy, że głównym zadaniem tej aplikacji jest minimalizowanie kosztów związanych z dostępem do Internetu – dzięki kompresowaniu przesyłanych stron przeglądarka umożliwia zaoszczędzenie na transferze komórkowym, zamienia je również na witryny głównie statyczne, co umożliwia komfortowe przeglądanie treści nawet na słabszych urządzeniach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)