Opera Mini Next i Opera Mobile 12 z WebGL i HTML5

Opera Mini Next i Opera Mobile 12 z WebGL i HTML5

27.02.2012 15:18, aktualizacja: 27.02.2012 16:16

Dziś swoją premierę mają dwa produkty Opery — Opera Mobile 12 i testowa Opera Mini Next. Wygląda na to, że w mobilnej Operze można już cieszyć się HTML5, a na prostych platformach mobilnych w końcu będzie można skorzystać z dobrodziejstw serwisów społecznościowych — prawie jak na smartfonach.

Na początek nowości w Operze Mobile 12 — przeglądarce mobilnej, która podbija świat. Finalne wydanie 12 wersji przeglądarki zapewni użytkownikom Androida i Symbiana przede wszystkim parser HTML5 o wdzięcznej nazwie Ragnarök (wielka bitwa między bogami, a olbrzymami pod przewodnictwem Lokiego, po której Asgard strawi ogień, Ziemię zaleje morze i zgasną wszystkie gwiazdy, a z morza wyłoni się nowy świat, wolny od przemocy). Parser HTML5 to to, czego Operze Mobile brakowało, gdyż ta technologia jest oknem na świat nowoczesnych stron, multimediów i aplikacji webowych. Użytkownicy Androida będą mogli skorzystać również z WebGL, a co za tym idzie, z wieloplatformowych gier. Opera Mobile jest teraz ostoją WebGL na Androidzie. Na koniec, co przyda się przy czatach i serwisach społecznościowych, Opera Mobile obsługuje korzystanie z aparatu w przeglądarce. Stabilna Opera Mobile już znalazła się w odpowiednich dla Androida i Symbiana sklepach z aplikacjami.

Opera Mini Next to testowa wersja programu, która wprowadza jeszcze więcej funkcji typowych dla smartfonów nawet na proste, tanie telefony. Tym razem Opera postarała się o wprowadzenie do testowej wersji przeglądarki ciekawych funkcji społecznościowych. Integracja z Facebookiem i Twitterem widoczna jest już na ekranie startowym. W tej wersji nie znalazł się Smart Page, ale zamiast tego strona szybkiego wybierania nie ma już limitu liczby miniatur, które można na niej zapisać. Użytkownicy Androida mogą cieszyć się jeszcze płynniejszym, przyspieszanym sprzętowo przeglądaniem stron. Opera Mini Next, opatrzona białą ikonką, podobnie jak inne testowe wydania Opery, dostępna jest pod adresem m.opera.com/next, pod który należy udać się z telefonu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)