Opera na iPhone'a jest sześć razy szybsza od Safari

Opera na iPhone'a jest sześć razy szybsza od Safari

Redakcja
17.02.2010 11:39

Na odbywających się właśnie targach Mobile World Congress, Opera zaprezentowała wersję Mini swojej przeglądarki przeznaczoną na telefony iPhone. Producent aplikacji zapowiada, że w sieciach 3G jest ona sześć razy szybsza od programu Safari, standardowo instalowanego w urządzeniach wyprodukowanych przez firmę z Cupertino.

Co ciekawe, stanowisko Apple w sprawie mobilnych przeglądarek tworzonych przez innych producentów, nie uległo zmianie. Współzałożyciel norweskiej firmy, Jon von Tetzchner jest jednak dobrej myśli. Jego zdaniem, twórca telefonu iPhone już niedługo zezwoli na umieszczenie Opery Mini w App Store, ponieważ jest ona całkowicie zgodna z zapisami licencyjnymi SDK do iPhone'a. W przeciwieństwie do Opery Mobile przeglądarka ta nie działa w sposób natywny.

Produkt pojawi się ofercie, jednak nie zdecydowaliśmy jeszcze kiedy. Musimy go nieco dokładniej dopracować. Z pewnością nie tworzylibyśmy tej aplikacji, gdyby naszą intencją nie było umieszczenie jej w App Store. - stwierdził w wypowiedzi dla serwisu ZDNet Tetzchner. Były prezes Opery zaznaczył również, że przeglądarka tworzona przez jego firmę jest około sześć razy szybsza od Safari (podczas korzystania z sieci 3G). Jego zdaniem, jeszcze lepsze wyniki program ten uzyskuje poprzez GPRS.

Na razie nie wiadomo co na to wszystko Apple. O przyszłości Opery Mini w wersji na telefon iPhone zdecyduje w głównej mierze właśnie ten producent. Już niedługo przekonamy się więc, czy aplikacja ta trafi do oficjalnej oferty App Store

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)