„Operacja Bazyliszek” – Allegro zaprasza na kolejną polską legendę

Strona główna„Operacja Bazyliszek” – Allegro zaprasza na kolejną polską legendę
10.11.2016 12:50
„Operacja Bazyliszek” – Allegro zaprasza na kolejną polską legendę

Allegro kontynuuje swój flirt z kinematografią. W Sieci pojawiłasię już kolejna krótkometrażówka z cyklu „Legendy Polskie”,pod tytułem „Operacja Bazyliszek”. Reżyserem wciąż jestTomasz Bagiński, a w rolach głównych wystąpili Olaf Lubaszenko iPaweł Domagała. Można powiedzieć, że w pewnym sensie jest tokontynuacja poprzedniejczęści cyklu, „Twardowsky 2.0”, w którym działaniabohatera doprowadziły do pojawienia się na Ziemi różnychmonstrów.

Policjant Boguś Kołodziej, ostatni z Piastów, za zadanie będziemiał zmierzyć się z Bazyliszkiem, bestią której spojrzeniezamienia w kamień i uratować piękną dziewczynę. To wszystkopodane w sosie soczystych dialogów i humorów, niewątpliwietrudnych do zrozumienia dla widza z zagranicy, ale dla Polaków –świetnych. I nas też kiedyś coś trafi, znikniemy jak praca wRadomiu.

Legendy Polskie. Film Operacja Bazyliszek. Allegro

Widać że warsztat „LegendPolskich” stale się poprawia. Nie tylko efekty specjalne, ale ikamerowanie oraz montaż stoją na bardzo wysokim poziomie.Producenci filmów, którzy szukają budżetowych pieniędzy zPolskiego Instytutu Sztuki Filmowej mogliby się wiele nauczyć. Coszczególnie zaś istotne, „Operację Bazyliszek” możemy oglądaćw Internecie za darmo, i nikt nie będzie oglądających za to ścigałpo sądach.

Allegro znalazło więc znakomitysposób na promowanie swojej marki, przy okazji popularyzując polskąkulturę, klasyczne legendy przedstawione w atrakcyjnym, zrozumiałymdla współczesnego odbiorcy sztafażu. I na „Operacji Bazyliszek”nie skończy. W grudniu zadebiutuje kolejna krótkometrażówka ozielarce Jadze.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)