Oracle zakończył przejęcie Suna

Oracle zakończył przejęcie Suna

Wojciech Kowasz
27.01.2010 16:41

Oracle ogłosił, że procedura przejęcia firmy Sun została ukończona.

Transakcja przejęcia opiewała na kwotę ponad 7 miliardów dolarów, ale dzięki niej gigant na rynku oprogramowania bazodanowego stał się również potęgą sprzętową, gdyż Sun mógł pochwalić się sporym udziałem w rynku serwerów, pamięci masowych i procesorów. Oracle w ten sposób kupuje też bardzo smakowite kąski jeśli chodzi o oprogramowanie - przede wszystkim technologie związane z MySQL, platformą Java i NetBeans, systemem OpenSolaris, pakietem biurowym OpenOffice i mnóstwem innych rozwijanych przez Suna projektów.

Przypomnijmy, że Oracle ogłosił zawarcie porozumienia w sprawie przejęcia Suna jeszcze w kwietniu ubiegłego roku, choć początkowo firmę miał kupić IBM. Po zatwierdzeniu transakcji przez amerykańskie władze antymonopolowe sprawa ugrzęzła na wiele miesięcy w Komisji Europejskiej, która obawiała się, czy przejęcie nie wpłynie negatywnie na rynek - głównie w kontekście baz danych. Ostatecznie jednak w wyniku dość burzliwych dyskusji i negocjacji Komisja kilka dni temu zgodziła się i teraz transakcja została sfinalizowana.

Dziś o godzinie 18:00 czasu polskiego odbędzie się transmitowana on-line konferencja prasowa, podczas której dyrektor zarządzający Oracle, Larry Ellison przedstawi plany korporacji w związku z przejęciem Suna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)