Orlen pozwala zapłacić za paliwo aplikacją. Orlen Pay już działa

Orlen pozwala zapłacić za paliwo aplikacją. Orlen Pay już działa

Orlen wprowadził płatności za paliwo w aplikacji / bank zdjęć orlen.pl
Orlen wprowadził płatności za paliwo w aplikacji / bank zdjęć orlen.pl
27.10.2018 12:41, aktualizacja: 28.10.2018 13:22

Na stacjach paliw Orlen nie trzeba podchodzić do kasy, by zapłacić za paliwo. W aplikacji Orlen Mobile została już wprowadzona usługa Orlen Pay, pozwalająca zapłacić za tankowanie smartfonem. Będzie wygodniej, szybciej, a w godzinach szczytu powinny zmniejszyć się kolejki do kasy.

W celu skorzystania z możliwości płacenia za paliwo w aplikacji, trzeba w Orlen Mobile założyć konto i połączyć z nim kartę płatniczą. Twórcy aplikacji przewidzieli możliwość rejestracji kont firmowych i prywatnych, a także podania numeru rejestracyjnego samochodu, który ma być umieszczony na fakturze za paliwo. Trzeba będzie podać także numer telefonu i ustawić PIN zabezpieczający płatności.

Drugim krokiem jest powiązanie karty płatniczej Visa lub MasterCard. Można to zrobić wpisując numer karty ręcznie albo korzystając z Google Pay. Płatności przetwarzać będzie operator Przelewy24. Proces kończy autoryzacja 3D Secure, w której trzeba podać kod zabezpieczający otrzymany przez bank (klienci mBanku i ING mogą skorzystać ze swojej aplikacji). Karta zostanie obciążona kwotą 3 groszy w ramach potwierdzenia.

  • jest tu też miejsce na numer rejestracyjny pojazdu i dane firmy
  • widok logowania w Orlen Mobile
[1/2] jest tu też miejsce na numer rejestracyjny pojazdu i dane firmy

Z tak przygotowaną aplikacją można udać się na stację, ale jest pewien haczyk – na razie płatności Orlen Mobile obsługują tylko wybrane stacje paliw w kraju. Niestety aplikacja nie pomoże nam ich znaleźć – trzeba po prostu udać się na swoją ulubioną stację i sprawdzić, czy na dystrybutorach są już naklejki z kodami QR.

Jeśli tak, po zatankowaniu możemy zeskanować ten kod. Na jego podstawie aplikacja pobierze informacje o należności i pozwoli nam zapłacić za zatankowane paliwo. Wycieczka do kasy nie będzie potrzebna. Faktura zostanie przysłana na adres e-mail, podany podczas rejestracji konta. Będzie też można przejrzeć historię opłat.

  • tu pojawią się opłaty za paliwo
  • widok skanowania kodu QR (na pobliskiej stacji nie ma jeszcze nalepek, więc w zamian… kubek :)
[1/2] tu pojawią się opłaty za paliwo

Wprowadzenie Orlen Pay było zapowiadane wiosną. Wcześniej na stacjach koncernu można było skorzystać z JustDrive, ale coś musiało pójść nie po myśli Orlenu, gdyż aplikacja po kilku dniach znikła z rynku. Klienci biznesowi, dla których nie jest konieczne wystawianie paragonu, mogli zaś korzystać z płatności w aplikacji Vitay. Obecnie, paragon drukowany jest także dla klienta indywidualnego.

Na koniec trzeba wyjaśnić jedną rzecz. Orlen wciąż udostępnia dwie aplikacje o nazwie Orlen Mobile. Nieco przewrotnie, ta nazwana Orlen Mobile 2.0, jest starsza. Obsługę Orlen Pay znajdziecie w nowszej aplikacji Orlen Mobile.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)