Orwell – niezależny i imponujący rozmachem symulator Wielkiego Brata

Strona głównaOrwell – niezależny i imponujący rozmachem symulator Wielkiego Brata
10.08.2016 14:31
Orwell – niezależny i imponujący rozmachem symulator Wielkiego Brata

Nierozsądnie byłoby mieć wątpliwości w kwestii wykorzystywania informacji udostępnianych w mediach społecznościowych przez samych użytkowników w działaniach organów ścigania. Ostatnio na ten temat, w związku z nowymi regulacjami w Polsce, zrobiło się głośno także poza mediami branżowymi. Dzięki temu kwestia ta została zauważona w ciągu ostatnich miesięcy także przez mniej doświadczonych i zaawansowanych internautów – ten potencjał mają zamiar wykorzystać twórcy niezależnej produkcji Orwell.

Orwell - Keeping An Eye On You (Announcement Trailer)

Paradoksalnie nie skupili się oni, jak to było w będącym sporym rozczarowaniem Watch Dogs, na postaci hakera, który scentralizowane systemu nadzoru wykorzystuje do swoich potrzeb. Wręcz przeciwnie, Orwell umożliwia graczowi stanięcie po drugiej stronie lustra, stanie się częścią aparatu i nadzorowanie każdego rodzaju działalności nieświadomych obywateli. Celem jest odnalezienie zagrożeń bezpieczeństwa wewnętrznego w postaci osób zaangażowanych w działalność terrorystyczną i zapewnienie obywatelom spokojnego snu.

Można powiedzieć, że Orwell będzie poniekąd symulować Internet. Nie jest niestety znana skala działań inwigilacyjnych, jakie podjąć może gracz, ani życiorysy i aktywności ilu wirtualnych osób będzie mógł prześwietlić. Możliwości nie będą zresztą ograniczać się do przeglądania profilów osób, ale także przeszukiwania publikowanych newsów czy blogów. Twórcy przewidują nawet możliwość nawiązywania kontaktu i ekstrakcji informacji z wykorzystaniem fałszywej tożsamości, na przykład w serwisie randkowym.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Od strony technicznej nie należy oczekiwać fotorealistycznej grafiki – środowiskiem działań gracza będzie przede wszystkim sam system nadzoru, czyli interfejs oprogramowania. Może to dodać dodatkowych smaczków, jednak sukces Orwella będzie przede wszystkim polegał na skali złożoności wirtualnych życiorysów. Jeżeli twórcom z niemieckiego Osmotic Studios uda się osiągnąć wystarczająco realistyczny poziom skomplikowania relacji, to możemy mieć do czynienia z jednym z najambitniejszych niezależnych projektów w historii. Gra ma się ukazać pod koniec tego roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)