Ostatni testowy iOS 12 wycofany przez Apple. Aktualizacja okazała się porażką

Strona głównaOstatni testowy iOS 12 wycofany przez Apple. Aktualizacja okazała się porażką
14.08.2018 17:47
Wersja beta okazała się wyjątkowo problematyczna, depositphotos
Wersja beta okazała się wyjątkowo problematyczna, depositphotos

Nowe wydanie iOS zbliża się wielkimi krokami. Wersja 12 najpewniej zadebiutuje już we wrześniu, wraz z nowymi iPhone’ami. Do premiery pozostało więc niewiele czasu, natomiast ostatnia wersja beta okazała się mieć bardzo poważne problemy.

bETBTdIR

Oczywiście od testowych wydań oprogramowania nie można wymagać wysokiej stabilności i sprawności działania. Jednak iOS 12 już w pierwszych beta-wydaniach okazał się systemem nadającym się nawet do codziennego użytku. Co więcej, testerzy zauważyli, że względem poprzednika, odczuwalnej poprawie uległa optymalizacja.

Grupowanie powiadomień w iOS 12.
Grupowanie powiadomień w iOS 12.

Można więc było oczekiwać, że kolejne aktualizacje wydawane w kanale beta będą utrzymywać ten sam poziom, a tuż przed premierą stabilnej edycji, okażą się jeszcze lepsze. Tak się jednak nie stało. Ostatnia wersja Developer Beta 7 okazała się tą najgorszą w cyklu testów iOS-a 12. Wielu testerów zauważyło wolniejszą pracę, częste błędy i problemy w działaniu systemu operacyjnego. Zgłoszeń musiało być naprawdę sporo, bowiem Apple szybko wycofało aktualizację z serwerów.

bETBTdIT

Niepokoi fakt, że takie wpadki zdarzają się tuż przed wydaniem stabilnym, a nie na samym początku. Warto zauważyć, że Apple chwaliło się, że iOS 12 ma skupić się przede wszystkim na poprawie stabilności i optymalizacji. Właściciele iUrządzeń mają otrzymać lepsze wydanie niż iOS 11, który okazał się wyjątkowo problematyczny, jak na standardy do których przyzwyczaiło nas firma z Cupertino.

Miejmy nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy. Natomiast iOS 12 w dniu premiery okaże się naprawdę dopracowanym produktem. W końcu jest na co czekać. Nowe wydanie przyniesie m.in. grupowanie powiadomień, udoskonalenia w aplikacji Zdjęcia, większe możliwości dla rozszerzonej rzeczywistości czy usprawnienia w przechowywaniu haseł. Co ciekawe, Apple po wcześniejszych zapowiedziach, zdecydowało się jednak odłożyć funkcję grupowych rozmów FaceTIme.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETBTdJd
Komentarze (67)
bETBTdJP