Ostatni testowy iOS 12 wycofany przez Apple. Aktualizacja okazała się porażką

Wersja beta okazała się wyjątkowo problematyczna, depositphotos
Wersja beta okazała się wyjątkowo problematyczna, depositphotos

14.08.2018 17:47, aktual.: 14.08.2018 18:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe wydanie iOS zbliża się wielkimi krokami. Wersja 12 najpewniej zadebiutuje już we wrześniu, wraz z nowymi iPhone’ami. Do premiery pozostało więc niewiele czasu, natomiast ostatnia wersja beta okazała się mieć bardzo poważne problemy.

Oczywiście od testowych wydań oprogramowania nie można wymagać wysokiej stabilności i sprawności działania. Jednak iOS 12 już w pierwszych beta-wydaniach okazał się systemem nadającym się nawet do codziennego użytku. Co więcej, testerzy zauważyli, że względem poprzednika, odczuwalnej poprawie uległa optymalizacja.

Grupowanie powiadomień w iOS 12.
Grupowanie powiadomień w iOS 12.

Można więc było oczekiwać, że kolejne aktualizacje wydawane w kanale beta będą utrzymywać ten sam poziom, a tuż przed premierą stabilnej edycji, okażą się jeszcze lepsze. Tak się jednak nie stało. Ostatnia wersja Developer Beta 7 okazała się tą najgorszą w cyklu testów iOS-a 12. Wielu testerów zauważyło wolniejszą pracę, częste błędy i problemy w działaniu systemu operacyjnego. Zgłoszeń musiało być naprawdę sporo, bowiem Apple szybko wycofało aktualizację z serwerów.

Niepokoi fakt, że takie wpadki zdarzają się tuż przed wydaniem stabilnym, a nie na samym początku. Warto zauważyć, że Apple chwaliło się, że iOS 12 ma skupić się przede wszystkim na poprawie stabilności i optymalizacji. Właściciele iUrządzeń mają otrzymać lepsze wydanie niż iOS 11, który okazał się wyjątkowo problematyczny, jak na standardy do których przyzwyczaiło nas firma z Cupertino.

Miejmy nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy. Natomiast iOS 12 w dniu premiery okaże się naprawdę dopracowanym produktem. W końcu jest na co czekać. Nowe wydanie przyniesie m.in. grupowanie powiadomień, udoskonalenia w aplikacji Zdjęcia, większe możliwości dla rozszerzonej rzeczywistości czy usprawnienia w przechowywaniu haseł. Co ciekawe, Apple po wcześniejszych zapowiedziach, zdecydowało się jednak odłożyć funkcję grupowych rozmów FaceTIme.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)