Outlook na macOS dogoni resztę świata, pozwoli opóźnić wysyłkę e‑maili

Outlook na macOS dogoni resztę świata, pozwoli opóźnić wysyłkę e-maili

20.06.2017 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Outlook for Mac 2016 powoli dogania swój odpowiednik na Windowsie. Według Microsoftu Outlook na macOS dostał 10 funkcji, o które najczęściej prosili użytkownicy. Według użytkowników są to rzeczy, które powinien mieć już od dawna.

Przede wszystkim do Outlooka na macOS zawita wysyłanie wiadomości o zaplanowanej porze, także jeśli komputer będzie wtedy wyłączony. Na głównej wstążce programu znajdzie się niebawem opcja „wyślij później”, umieszczona obok głównego przycisku wysyłania wiadomości. Będzie można zaplanować datę i godzinę wysłania. Do tego czasu przygotowana wiadomość będzie dostępna w szkicach i będzie można anulować jej wysłanie.

Obraz
Obraz
Obraz

Jak to zwykle bywa, na najciekawszą funkcję przyjdzie nam poczekać najdłużej. Dostali ją na razie tylko Insiderzy zapisani do Fast Ring w wersji 15.36 (170606). Do wszystkich użytkowników trafi w lipcu. Na Windowsie podobny mechanizm opóźniania wysyłania był dostępny już w Outlooku 2007.

Kolejną funkcją, na którą użytkownicy Outlooka na macOS musieli poczekać kilka lat, jest możliwość otrzymywania raportów o dostarczeniu i otwarciu wiadomości. Trzeba jednak pamiętać, że odbiorca może nie zgodzić się na wysłanie raportu o odczytaniu wiadomości. Nie jest to też tak pewna metoda monitorowania, jak wykorzystywane przez firmy handlowe mechanizmy bazujące na zaszywaniu w wiadomościach aktywnych pikseli śledzących.

Obraz
Obraz
Obraz

Osoby wysyłające dużo wiadomości o podobnej treści będą w końcu mogło skorzystać z szablonów, których brak był tym bardziej dotkliwy w Outlooku, że jest on częścią pakietu biurowego, używanego w pracy. Każdą wiadomość można zapisać jako szablon do ponownego wykorzystania i w razie potrzeby oznaczyć też kolorową etykietą.

Zmieniły się też sposoby konfiguracji Outlooka. Po aktualizacji program ma automatycznie wykrywać typ używanego konta (POP, IMAP, Exchange, Office 365) tylko po podaniu adresu e-mail. Zdejmuje to z użytkowników obowiązek pamiętania szczegółów technicznych konfiguracji. Jest oczywiście szansa, że przy bardziej zaawansowanych konfiguracjach program sobie nie poradzi i mimo wszystko trzeba będzie sięgnąć do instrukcji. Warto też wiedzieć, że Outlook może automatycznie dodać konto pocztowe Office 365.

Przyjemnie zapowiada się możliwość przeciągania wiadomości do kalendarza lub listy zadań, by zapisać ją jako część planu dnia. W tym przypadku temat e-maila będzie nazwą wydarzenia, a treść jego opisem.

Większość nowości jest już dostępna dla subskrybentów Office 365 w wersji 15.35 (170610), poprawiona konfiguracja kont dotarła także do wersji 15.34 (170515). Wersję próbną Office 365 for Mac znajdziecie w naszej bazie programów

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)