Outsourcing nie zawsze się opłaca: HP będzie musiało wymienić miliony kabli zasilających

Strona głównaOutsourcing nie zawsze się opłaca: HP będzie musiało wymienić miliony kabli zasilających
27.08.2014 15:43
Outsourcing nie zawsze się opłaca: HP będzie musiało wymienić miliony kabli zasilających
bDUbcYPq

Prosty kabel zasilający stał się dla HP poważnym problemem,przynajmniej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Firmie przyjdziewymienić nawet milionów sztuk takich kabli, oznaczonych jako LS-15AC, po tym jak amerykańska Komisja Bezpieczeństwa ProduktówKonsumenckich uznała, że stanowią one zagrożenie. Felerne kableprzegrzewają się, co prowadzić może nawet do stopienia izwęglenia ich izolacji.

bDUbcYOJ

Jak poinformowałyamerykańskie władze, kable te były wykorzystywane w laptopach isubnotebookach sprzedawanych pod markami HP i Compaq, a także wurządzeniach takich jak stacje dokujące, między wrześniem 2010 aczerwcem 2012. Do tej pory otrzymano 29 zgłoszeń o ich przegrzaniusię, co doprowadzić miało do dwóch poparzeń i 13 szkód namieniu.

Klienci HP, którzy są w posiadaniu tych wyprodukowanych wChinach kabli, będą mogli wymienić je na koszt producenta.Wystarczy w tym celu wypełnićformularz przygotowany przez firmę. Na poniższym zdjęciumożecie zobaczyć, czy posiadany przez Was kabel przypomina te,które zostały wycofane przez amerykańską komisję. HP zaznaczajednak, że nie wszystkie kable oznaczone LS-15 ulegają przegrzaniu.

350111699191555529

Liczba kabli, które będzie trzeba wymienić, jest trudna doustalenia. Centrala HP mówi o akcji ich wymieniania na całymświecie, konkretne liczby przedstawia jednak tylko dla USA (5,6 mlnsztuk) i Kanady (ok. 450 tys. sztuk). Napisaliśmy w tej sprawie doHP Polska, jak tylko uzyskamy odpowiedź, poinformujemy Was o skalitego problemu w naszym kraju.

Udostępnij:
bDUbcYPH