Outsourcing nie zawsze się opłaca: HP będzie musiało wymienić miliony kabli zasilających

Outsourcing nie zawsze się opłaca: HP będzie musiało wymienić miliony kabli zasilających27.08.2014 15:43
Outsourcing nie zawsze się opłaca: HP będzie musiało wymienić miliony kabli zasilających

Prosty kabel zasilający stał się dla HP poważnym problemem,przynajmniej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Firmie przyjdziewymienić nawet milionów sztuk takich kabli, oznaczonych jako LS-15AC, po tym jak amerykańska Komisja Bezpieczeństwa ProduktówKonsumenckich uznała, że stanowią one zagrożenie. Felerne kableprzegrzewają się, co prowadzić może nawet do stopienia izwęglenia ich izolacji.

Jak poinformowałyamerykańskie władze, kable te były wykorzystywane w laptopach isubnotebookach sprzedawanych pod markami HP i Compaq, a także wurządzeniach takich jak stacje dokujące, między wrześniem 2010 aczerwcem 2012. Do tej pory otrzymano 29 zgłoszeń o ich przegrzaniusię, co doprowadzić miało do dwóch poparzeń i 13 szkód namieniu.

Klienci HP, którzy są w posiadaniu tych wyprodukowanych wChinach kabli, będą mogli wymienić je na koszt producenta.Wystarczy w tym celu wypełnićformularz przygotowany przez firmę. Na poniższym zdjęciumożecie zobaczyć, czy posiadany przez Was kabel przypomina te,które zostały wycofane przez amerykańską komisję. HP zaznaczajednak, że nie wszystkie kable oznaczone LS-15 ulegają przegrzaniu.

350111695634786241

Liczba kabli, które będzie trzeba wymienić, jest trudna doustalenia. Centrala HP mówi o akcji ich wymieniania na całymświecie, konkretne liczby przedstawia jednak tylko dla USA (5,6 mlnsztuk) i Kanady (ok. 450 tys. sztuk). Napisaliśmy w tej sprawie doHP Polska, jak tylko uzyskamy odpowiedź, poinformujemy Was o skalitego problemu w naszym kraju.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)