Outsourcing sposobem Intela na problemy z dostawami. Samsung wyprodukuje część procesorów

Outsourcing sposobem Intela na problemy z dostawami. Samsung wyprodukuje część procesorów

Outsourcing sposobem Intela na problemy z dostawami. Samsung wyprodukuje część procesorów
Piotr Urbaniak
18.06.2019 15:51

Wydawałoby się, że problemy Intela z dostawami układów zostały dawno zażegnane. Procesory są w miarę dostępne w sklepach. Trochę niespodziewanie, najnowsze doniesienia wskazują, że niebiescy powierzą część produkcji Samsungowi – w technologii 14 nm.

W 2021 r. na rynek trafią 14-nanometrowe układy Intela z rodziny Rocket Lake, przeznaczone dla komputerów typu mini PC – pisze południowokoreański dziennik "Sedialy". Gazeta dodaje, że za produkcję tychże czipów w 100 proc. odpowie Samsung.

Co by nie mówić, jest to dość nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Wcześniej, jeśli już mówiło się w kontekście Intela o outsourcingu, w plotkach pojawiało się głównie tajwańskie TSMC.

Na dodatek jeszcze przed końcem 2019 r. Intel chce wprowadzić pierwsze laptopy z układami Ice Lake, realizowanymi w procesie litograficznym klasy 10 nm. Tego rodzaju czipy spokojnie mogłyby posłużyć w mini PC, ale zapewne na przeszkodzie stoją koszty produkcji. Zresztą, to tłumaczyłoby także, dlaczego Intel chce skorzystać z technologii 14 nm, a nie nowszej 7 nm.

Możliwe, że producent z Santa Clara do IV kw. 2020 r., kiedy to ma wystartować produkcja Rocket Lake'ów, większość własnych linii produkcyjnych przestawi na technologię 10 nm. Wówczas Samsung w całości przejmie produkcję ekonomicznych modeli procesorów i chipsetów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)