Pakiety językowe dla Windowsa ściągniemy z Microsoft Store

Pakiety językowe dla Windowsa ściągniemy z Microsoft Store20.11.2017 14:13
Pakiety językowe dla Windowsa ściągniemy z Microsoft Store

Microsoft planuje udostępnić nam pakiety językowe dla Windowsa za pośrednictwem Microsoft Store. Już teraz zapisani do programu Windows Insider mogą pobrać ze sklepu trzy pakiety.

Obecność pakietów językowych w Windows Store znacznie ułatwi zmianę języka systemu. Użytkownicy nie będą już musieli korzystać z Windows Update i będą mogli pobrać język tak samo, jak wszystkie inne aplikacje dla swojego komputera. Na razie pakiety mogą pobrać zapisani do programu testowego, z zainstalowaną kompilacją 17000.0.

Na razie w sklepie znajdziemy tylko kilka pakietów językowych, między innymi bośniacki, czeski, kataloński i walencki. Zapewne z czasem pojawi się ich więcej, a Microsoft będzie testować skuteczność tego rozwiązania na kompilacjach insiderskich. Możemy się spodziewać, że z Redstone 4, który zostanie wydany w kwietniu przyszłego roku, możliwość łatwej instalacji pakietów językowych będzie już dostępna dla wszystkich.

350206823741351873

Pakiety językowe w sklepie nazywają się „Local Experience Pack”. Z opisu możemy dowiedzieć się, że zawierają najnowsze zasoby językowe dla Windowsa, w tym menu Start, Ustawienia i Eksploratora plików. Po instalacji pakietu należy go uruchomić, co przeniesie nas do ustawień systemu i tam będziemy mogli wybrać używane w systemie języki. Korzystanie ze sklepu pozwala też szybko aktualizować pakiety językowe według aktualnie obowiązujących norm.

Możliwość ta na pewno jest powiązana z możliwością zgłaszania błędów w tłumaczeniach przez aplikację Language Community, wprowadzoną we wrześniu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (16)