Pakiety językowe dla Windowsa ściągniemy z Microsoft Store

Pakiety językowe dla Windowsa ściągniemy z Microsoft Store

20.11.2017 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft planuje udostępnić nam pakiety językowe dla Windowsa za pośrednictwem Microsoft Store. Już teraz zapisani do programu Windows Insider mogą pobrać ze sklepu trzy pakiety.

Obecność pakietów językowych w Windows Store znacznie ułatwi zmianę języka systemu. Użytkownicy nie będą już musieli korzystać z Windows Update i będą mogli pobrać język tak samo, jak wszystkie inne aplikacje dla swojego komputera. Na razie pakiety mogą pobrać zapisani do programu testowego, z zainstalowaną kompilacją 17000.0.

Na razie w sklepie znajdziemy tylko kilka pakietów językowych, między innymi bośniacki, czeski, kataloński i walencki. Zapewne z czasem pojawi się ich więcej, a Microsoft będzie testować skuteczność tego rozwiązania na kompilacjach insiderskich. Możemy się spodziewać, że z Redstone 4, który zostanie wydany w kwietniu przyszłego roku, możliwość łatwej instalacji pakietów językowych będzie już dostępna dla wszystkich.

Obraz

Pakiety językowe w sklepie nazywają się „Local Experience Pack”. Z opisu możemy dowiedzieć się, że zawierają najnowsze zasoby językowe dla Windowsa, w tym menu Start, Ustawienia i Eksploratora plików. Po instalacji pakietu należy go uruchomić, co przeniesie nas do ustawień systemu i tam będziemy mogli wybrać używane w systemie języki. Korzystanie ze sklepu pozwala też szybko aktualizować pakiety językowe według aktualnie obowiązujących norm.

Możliwość ta na pewno jest powiązana z możliwością zgłaszania błędów w tłumaczeniach przez aplikację Language Community, wprowadzoną we wrześniu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także