Pamiętacie, że Sony robi smartfony? Xperia XA2 Plus oficjalnie pokazana

Wielu producentów smartfonów, bez większego zastanowienia, sięgnęło po wycięcia na ekranie. Powód? Niestety, często próba bycia nowoczesnym i modnym. Nie wszyscy jednak ślepo podążyli za tym wątpliwie atrakcyjnym trendem. Chociażby Sony nie jest obecnie zainteresowane notchem.

Obraz

Japońska firma zaprezentowała właśnie model Xperia XA2 Plus. To przedstawiciel smartfonów ze średniej-wyższej półki, który ma zainteresować klientów dużym wyświetlaczem i wysoką jakością dźwięku.

Obraz

Sony Xperia XA2 Plus może pochwalić się 6-calowym wyświetlaczem Full HD+, który zgodnie z obecnymi trendami został rozciągnięty w pionie i ma proporcje 18:9. Dla wielu osób zaletą będzie brak popularnego ostatnio notcha. Ekran chroniony jest warstwą odpornego szkła Gorilla Glass 5. Sercem smartfonu jest Snapdragon 630, ponadto na pokładzie znajdziemy 4 lub 6 GB RAM i 32 lub 64 GB na pliki, które w razie potrzeby można rozszerzyć za pomocą karty pamięci.

Główna, umieszczona z tyłu kamera dostarczy zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 23 MP. Producent chwali się wysoką jakością zdjęć robionych w gorszych warunkach oświetleniowych oraz możliwością nagrywania filmów w 4K. Dodatkowo pojawił się tryb nagrywania w zwolnionym tempie, wówczas obraz rejestrowany jest z szybkością 120 klatek na sekundę. Przednia szerokokątna kamerka pozwoli natomiast robić grupowe selfie. Oferuje 8 MP i kąt widzenia 120 stopni.

Xperia XA2 Plus – Designed to entertain

Sony dodaje, że Xperia XA2 Plus to pierwszy smartfon klasy średniej, który otrzymał technologię Sony High-Resolution Audio, dzięki której zapewni wysoką jakość dźwięku. Najpewniej usłyszymy ją dopiero na dobrych słuchawkach. Mimo tego, cieszy obecność dobrego dźwięku, zwłaszcza na rynku, w którym brakuje niegdyś popularnych muzycznych telefonów. Ponadto pojawiło się wsparcie dla LDAC, czyli przesyłania dźwięku przez Bluetooth w wyższej jakości.

Obraz

Akumulator ma pojemność 3580 mAh. Nie zabrakło funkcji szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, złącza USB Type-C i minijacka. Smartfon po wyjęciu z pudełka będzie pracował pod kontrolą Androida Oreo.

Smartfon we wrześniu pojawi się ekskluzywnie w sieci Plus, a od października będzie dostępny w wolnej sprzedaży w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, złotym i zielonym. Cena będzie wynosić 1699 zł.

Wybrane dla Ciebie
ZANIM WYJDZIESZ... NIE PRZEGAP TEGO, CO CZYTAJĄ INNI!