Pan Twardowsky 2.0: w Sieci debiutuje nowy film Allegro z cyklu Polskie Legendy

Pan Twardowsky 2.0: w Sieci debiutuje nowy film Allegro z cyklu Polskie Legendy17.09.2016 09:50
Pan Twardowsky 2.0: w Sieci debiutuje nowy film Allegro z cyklu Polskie Legendy

Dobrze znane polskie legendy w sztafażu współczesności – to był świetny pomysł Allegro na zrobienie czegoś, czego w polskim Internecie nikt dotąd na taką skalę nie robił. W zeszłym roku w cyklu Legendy Polskie zobaczyliśmy dwie krótkometrażówki, „Smoka” oraz „Twardowsky” – a teraz możemy obejrzeć dalsze losy Pana Twardowskiego, w kolejnym filmie w reżyserii Tomasza Bagińskiego.

Przypomnijmy, jak to się zaczęło. W pierwszym, niespełna dziesięciominutowym filmie, Pan Twardowski (grany przez Roberta Więckiewicza) był jedynym mieszkańcem bazy na Księżycu – gdzie trafił po ucieczce przed diabłem, żądającym spełnienia warunków podpisanego cyrografu. W końcu jednak diabeł (a właściciwie to Diablica) też wybiera się na Księżyc… resztę zobaczcie sami.

Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY. Allegro

„Twardowsky 2.0” jest zrobiony ze znacznie większym rozmachem i trwa aż 20 minut. Obok Roberta Więckiewicza zobaczymy tu Piotra Machalicę i Tomasza Drabka. Spoilerów nie będzie, powiemy jednak, że ta krótkometrażówka zawiera sporo ciekawych smaczków, także IT.

Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro

To nie koniec Legend Polskich. W tym roku pojawią się jeszcze dwa filmy. „Operacja Bazyliszek” o jednym z ostatnich Piastów i oddziale ABW do walki ze zjawiskami paranormalnymi, oraz „Jaga”, gdzie pojawi się postać zielarki o magicznych mocach, której nie straszni są antyterroryści. Filmy oczywiście w reżyserii Tomasza Bagińskiego. A póki ich jeszcze nie ma, to przypomnijcie sobie pierwszego z tego cyklu „Smoka”:

Legendy Polskie. Film SMOK. Allegro

Produkcje niewątpliwie mają potencjał, wyglądają lepiej, niż to, co serwują dziś media narodowe. Wygląda to tak, jakby o rozwój polskiej kultury skuteczniej dbały prywatne firmy, niż finansowane z przymusowego abonamentu organizacje.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)