Panie proszą panie na warsztaty Django Girls we Wrocławiu

Panie proszą panie na warsztaty Django Girls we Wrocławiu

Panie proszą panie na warsztaty Django Girls we Wrocławiu
21.05.2015 18:42

Chcesz zacząć programować, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Tworzenie stron to czarna magia? Z Django Girls Wrocław stworzysz od podstaw swoją pierwszą stronę, poznasz podstawy Pythona i spotkasz inne dziewczyny podobne do Ciebie. Dziewczyny z Django Girls Wrocław udowodnią Ci, że programowanie to nic strasznego, a nawet można się przy nim dobrze bawić.

Grupa Django Girls organizuje darmowe warsztaty tworzenia aplikacji internetowych w języku Python. Zajęcia są kierowane do kobiet, które jeszcze nie miały do czynienia z programowaniem. Pierwszą edycję, która odbyła się w Berlinie w lipcu 2014 roku, zorganizowały dwie Polki: Ola Sitarska i Ola Sendecka. Formuła spodobała się tak bardzo, że stała się dla kobiet na całym świecie inspiracją do kolejnych spotkań o tej samej tematyce. W Polsce warsztaty Django Girls były już organizowane w Warszawie, Krakowie, Łodzi, a na początku tego roku także we Wrocławiu.

Druga wrocławska edycja warsztatów odbędzie się 11 lipca. Plan warsztatów obejmuje stworzenie strony internetowej oraz poznanie podstaw języka programowania Python i środowiska Django. Uczestniczki poznają historię Internetu, rozszyfrują takie skróty jak HTML i CSS oraz dowiedzą się dlaczego strony internetowe nie powinny być serwowane z naszych domowych komputerów.

Obraz

Zajęcia prowadzone są w 3-osobowych grupach pod opieką mentorów – doświadczonych programistek i programistów, którzy chcą dzielić się wiedzą z innymi. Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie Django Girls Wrocław.

Warsztaty odbędą się w sobotę 11 lipca w Wodzie Sodowej przy ul. Świętego Antoniego we Wrocławiu. Do końca maja można zgłosić chęć wzięcia w nich udziału, wypełniając formularz. O akceptacji zgłoszenia uczestniczki zostaną poinformowane 9 czerwca (lub wcześniej). Pamiętajcie, by zabrać ze sobą laptopa – wieczorem w przeddzień warsztatów będziecie mogły wspólnie z innymi zainstalować na nim niezbędne narzędzia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)