Paranoid Android ponownie powrócił. Modyfikacja Oreo dostępna na wybrane smartfony

Paranoid Android ponownie powrócił. Modyfikacja Oreo dostępna na wybrane smartfony

24.08.2018 23:47, aktual.: 25.08.2018 00:54

Jedna z najpopularniejszych niegdyś modyfikacji Androida, od kilku lat nie ma dobrej passy. W mediach pojawia się raz w roku, kiedy wydana zostaje większa aktualizacja. Rozwój zauważalnie wyhamował, a lista wspieranych smartfonów jest dość uboga. No cóż, minął rok od ostatniej większej informacji, więc ponownie mogę napisać Paranoid Android powrócił!.

Paranoid Android doceniany był za wyjątkowo stabilną pracę oraz za ogromne możliwości personalizacji. Dzięki niemu mogliśmy znacznie zwiększyć użyteczność urządzeń z serii Nexus, bo to właśnie one były najlepiej wspierane. Dziś sytuacja nie wygląda już tak dobrze, a najnowsze wydanie skierowane jest na smartfony tylko jednego producenta.

Post informujący o nowościach i planowanym rozwoju projektu pojawił się na Google+. Jeden z opiekunów Paranoid Android, we wstępie, podziękował wszystkim za wsparcie i pomoc w rozwoju modyfikacji. Ponadto, przeprosił, że twórcy nie byli ostatnio zbyt transparentni wobec społeczności. W dalszej części postu obiecał poprawę oraz dokładniejsze i bardziej regularne informowanie o rozwoju projektu.

Wydane zostały nowe wersje Paranoid Android, które bazują na Androidzie Oreo. Obecnie dostępne są jednak tylko dla wybranych urządzeń Sony – Xperia X, Xperia X Compact, Xperia XZ Premium, Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact. Twórcy mają nadzieję, że uda im się rozszerzyć listę wspieranych smartfonów. Zaznaczają jednak, że obecnie priorytetem jest rozwój modyfikacji Androida 9.0 Pie. Co więcej, nowe kompilacje mogą zawierać błędy.

Nowe informacje pokazują, że rozwój projektu jest w wyjątkowo słabej kondycji. Twórcy nie zamierzają jednak porzucić modyfikacji. Celem jest przyspieszenie rozwoju i ponowne wzbudzenie większego zainteresowania. Ma to zostać osiągnięte dzięki udostępnieniu kodu źródłowego wszystkim zainteresowanym. Ponadto, poszukiwani są programiści, którzy pomogą w doskonaleniu funkcji i interfejsu użytkownika.

Pliki do pobrania umieszczone są w poście na Google+. Zawiera on także informacje kontaktowe i link do konta na PayPalu, który umożliwia finansowe wsparcie projektu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)