WindowsNarzędziaTestowanie i diagnostykaPassMark SoundCheck
PassMark SoundCheck ikona

PassMark SoundCheck3.0 build 1003

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

PassMark SoundCheck to niewielkie i bezpłatne narzędzie, umożliwiające kompleksowe przetestowanie zamontowanej w komputerze karty dźwiękowej, a także głośników oraz mikrofonu.

Umożliwia ono sprawdzenie układu dźwiękowego pod kątem nagrywania i odtwarzania dźwięków w różnych częstotliwościach próbkowania. Z jego pomocą zdiagnozujemy również możliwości głośników do reprodukcji dźwięków w niskich i wysokich częstotliwościach, dzięki funkcji formowania sygnałów testowych (i ich zapętlania), która pozwoli nam zaobserwować wszystkie generowane zniekształcenia.

Program wyposażony został we wbudowany generator tonów, dający możliwość generowania dźwięków testowych w wybranych przez nas częstotliwościach. Realizowane one mogą być w postaci m.in. fal sinusoidalnych i szumów, a ich postęp ilustrowanym może być na żywo poprzez wykres widma częstotliwości, generowany przez algorytm szybkiej transformaty Fouriera.

PassMark SoundCheck pozwala na jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie dźwięku (wymagana karta dźwiękowa potrafiąca pracować w trybie duplex), obsługując przy tym częstotliwości próbkowania z zakresu od 5000Hz do 128 000 Hz i umożliwiając pracę z dźwiękiem w trybach 8-, 16- i 24-bitowym.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań6 268
Data aktualizacji19 paź 2012
Rozmiar pliku0.85 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
PassMark SoundCheck ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)