Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

SkyDrive

Koniec ferii na śląsku zbliża się nieubłaganie. Zanim się skończą i przyjdzie czas wrócić do szkoły postanowiłem spłodzić kilka wpisów na blogu.

Wpis jest poświęcony w całości usłudze SkyDrive Microsoftu. Zawiera sporo screenów ponieważ słowami nie sposób opisać jak wygląda usługa.

Czym jest SkyDrive?

SkyDrive jest to dysk online Microsoftu umieszczony w chmurze Windows Azure. Obecnie każde konto posiada 25Gb pojemności na wszelkiego typu pliki. Na chwilę obecną istnieje ograniczenie wielkości pojedynczego pliku do 100Mb.

r   e   k   l   a   m   a

Zdjęcia oraz dokumenty Office od dnia premiery Windows 8 nie będą posiadać limitu wielkości ani ilości, nie będą też wliczane do 25Gb limitu na dysku. SkyDrive posiada pełną integrację z Office Web Apps, Hotmail, Windows Phone oraz Facebook, Windows 8 jak i aplikacjami z pakietu Winows Live np. Galeria Windows Live, Windows Live Movie Maker itp. Aplikacje te pozwalają za pomocą kilku kliknięć na szybką publikację galerii zdjęć, filmów (również w usłudze youtube!) itp. Mamy do dyspozycji również program Live Mesh dzięki któremu możemy synchronizować pliki w komputerze z chmurą.

Możliwości

Dysk online pozwala nam zarządzać plikami w sposób bardzo podobny do exploratora Windows. Dostępne mamy 2 różne widoki folderów - widok szczegółowy oraz widok miniatur.

Co ciekawe, widok w formie miniatur jest "żywy" podobnie jak w Windows Phone Live Tiles, tak tu zawartość ikon się ciągle zmienia. Mamy również możliwość zmiany nazw, przenoszenia, usuwania, dodawania plików, tworzenia folderów, przesyłania wielu plików naraz metodą przeciągnij i upuść (przesyłanie w tle).

Posiada też wbudowaną opcję historii modyfikacji plików i możliwość przywrócenia ich wcześniejszej wersji.

Jedną z ciekawszych opcji jest możliwość ustawienia dostępu do plików/folderów. Pozwala na ustawienie folderu/pliku jako publiczny z możliwością edycji dla innych, bez możliwości edycji oraz edycji tylko dla wybranych (za pomocą emaila, konta skydrive lub facebook). Możemy ustawić też jako folder prywatny niedostępny z zewnątrz lub prywatny z dostępem dla wybranych osób. Dodatkowa opcją jest możliwość wstawiania komentarzy do plików/folderów, osadzanie na innych stronach www (również dokumentów pakietu Office) itp.

SkyDrive posiada również opcję podglądu galerii.

Wszystko to bez przeładowania strony dzięki AJAX.

Zakończenie

Nie sposób opisać wszystkich opcji SkyDrive w jednym wpisie, a nawet 2 czy 3 dla tego polecam samemu wypróbować.

W kolejnych wpisach opiszę platformę Windows Live oraz bardziej szczegółowo Office Web Apps.

Link do SkyDrive LINK.
Miłego czytania.

Edit

Dodałem wpis w którym szczegółowo opisuję jak zmapować SkyDrive jako dysk sieciowy.
SkyDrive - mapowanie jako dysk sieciowy.  

windows internet inne

Komentarze