Blog (120)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (4)

O chmurze słów kilka

Strona główna@AlbatrosZippaO chmurze słów kilka
27.02.2015 20:11

No witam w moim pierwszym poście na "Dobrych Programach". Powiem tylko że mam 17 lat, mam na imię Albert i chodzę do pierwszej technikum na kierunku Technik Informatyk.

Albatros z głową chmurach, czyli jakiej chmurki używa.

Używam chmury firmy Microsoft o nazwie OneDrive (dawniej. SkyDrive), gdyż posiadam laptopa z Windowsem 8.1 i telefonu na platformie Windows Phone. Mam na swe dane 30GB, gdyż mam na swym koncie zarejestrowany swój tablet z Androidem i telefon na Windows Phone i zyskałem zamiast podstawowych 15GB dostałem 30GB. Próbuje przekonywać znajomych do platformy OneDrive, żeby udostępniać notatki, materiały z lekcji i na razie nie udało nikogo przekonać.

Sceptycy plików w chmurze, a użytkownik chmury

Sceptycy chmury powiedzieli mi ostatnio coś takiego

bEJMerQT
A co z plikami jak zabraknie Ci internetu, nie będziesz miał dostępu~Osoba przypadkowa z kręgu mych znajomych.

OneDrive na system Windows 8.1 pobiera sobie pliki do trybu Offline, a na urządzeniach mobilnych pobieram to co jest potrzebne teraz.

Czy mi chmura uratowała życie?

Nie raz pomogła mi uratować tyłek , czy z danymi z laptopa, które zginęły pod czas uszkodzenia dysku (tak zepsuł się w ostatni weekend dysk, ale serwis Dell szybko i w domu naprawił usterkę), albo z zadaniem na lekcje związane z uczonym zawodem.

Czy masz kopie zapasowe na dysku?

Kopie zapasowe mam do telefonu i do laptopa. Kopia zapasowa do laptopa to jest tzw.fikcja, bo tylko zabezpiecza aplikacje, które pobrałem z trybu Modern UI i jaką miałem tapetę przed kilkoma tygodniami,ale kopia zapasowa uratowała raz tyłek ze straconymi danymi kontaktowymi z mojego telefonu.

Słowem podsumowania

Dysków chmurowych nie trzeba bać, gdyż to jest technologia nowej ery, która pozwala mieć na wyłączność swoje pliki nie ważne czy jesteśmy w domu czy na końcu świata.

bEJMerQZ

P.S Przepraszam za wszelkie literówki, błędy gramatyczne, bo się trochę stresuje, gdyż to mój pierwszy post na łamach Blogów :)

bEJMerRP