MacOSBezpieczeństwoOchrona prywatnościPenguin Proxy
Penguin Proxy ikona

Penguin Proxy

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Penguin Proxy to darmowy klient VPN wykorzystujący połączenia typu peer-to-peer.

Dzięki temu programowi będziemy mogli zachować anonimowość podczas codziennego korzystania z sieci. Taka opcja może okazać się przydatna, gdy nie chcemy, by nasza aktywność w internecie była śledzona, a reklamy wyświetlane na poszczególnych stronach spersonalizowane w oparciu o historię przeglądania użytkownika.

Warto dodać, że Penguin Proxy działa na nieco innej zasadzie niż standardowe narzędzia tego typu. Owszem, aplikacja szyfruje ruch użytkownika w sieci, ale czyni to nie tylko przy użyciu serwerów producenta, ale także innych użytkowników Penguin Proxy. Może to wpływać zarówno na prędkość pobierania i wysyłania danych przez osobę korzystającą z opisywanego programu.

Należy również zaznaczyć, że program obsługuje tylko ruch HTTP (przeglądarka internetowa). Nie współpracuje natomiast z protokołami OpenVPN, SOCKS, Bittorrent i SMPTP.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań79
Data aktualizacji30 wrz 2018
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Penguin Proxy ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)