WindowsGrafikaKatalogowanie i obróbka zdjęćPerfect Photo Suite
Perfect Photo Suite ikona

Perfect Photo Suite9.5.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

Perfect Photo Suite to zestaw siedmiu narzędzi, które przydadzą się każdemu fotografowi. Celem ich istnienia jest przyspieszenie pracy nad zdjęciami. W skład pakietu wchodzą narzędzia do zmiany rozmiaru zdjęcia (również do powiększania na potrzeby druku), nakładania efektów, poprawiania kolorytu zdjęć, retuszu portretów, tworzenia zdjęć czarno-białych, składania fotomontaży, a także bardzo dobra przeglądarka. Niektóre z nich są dostępne także jako wtyczki dla Photoshopa CC i Lightrooma. Efekty edycji można zapisać jako plik PSD i kontynuować pracę w Photoshopie.

W przeglądarce zdjęć można podejrzeć także metadane plików, dodawać oceny, zbierać zdjęcia w kolekcje, wyszukiwać z filtrowaniem i tak dalej. Nie powinno tu zabraknąć niczego, co jest potrzebne do utrzymania w ryzach biblioteki zdjęć. Co więcej, program może łączyć się z Dropboksem, Dyskiem Google'a, OneDrive'em oraz odczytać strumień z iCloud. Z tego miejsca można przejść do edycji zdjęcia (lub kopii zdjęcia) w jednym z dodatkowych modułów lub w programach firmy Adobe, jeśli są zainstalowane na tym samym komputerze.

W module Enchance znajdziemy wszystkie narzędzia niezbędne do poprawienia wyglądu zdjęcia. Można tu skorzystać z automatycznych narzędzi lub wykonać wszystko ręcznie. Do dyspozycji mamy uproszczony panel z jasnością, kontrastem, jaskrawością, jasnością cieni, jasnością świateł, temperaturą barw, szumem, detalami i winietą. Rozwijanie kolejnych paneli da nam dostęp do bardziej precyzyjnych kontrolek. Warto zapisywać ulubione ustawienia i korzystać z nich ponownie. Znalazło się tu także narzędzie do kadrowania zdjęć i podstawowego retuszu.

Moduł Effects, jak nazwa wskazuje, pozwala nakładać na przygotowane zdjęcie różne efekty. Kolejne efekty nakładane są na warstwach, można także sięgnąć po pędzel i namalować maskę dla wybranego efektu. Można (i należy) w tym celu korzystać z gotowych zestawów, dostarczonych przez producenta lub tworzonych samodzielnie. W programie znajdziemy także bogatą kolekcję filtrów bardzo dobrze imitujących klasyczne klisze. Kolejne modyfikacje są nakładane jedna na drugą, jak warstwy w Photoshopie. W każdej chwili można którąś z nich zmienić lub wyłączyć te znajdujące się powyżej.

B&W służy do przetwarzania barwnych fotografii na czarno-białe, choć na tym jego możliwości się nie kończą. Zdjęcie można precyzyjnie stylizować przez wybór jasności dla konkretnych barw, ustawienie zabarwienia cieni i świateł osobno, wybranie poświaty, winiety, ziarna, a na koniec ramki.

Portrait to moduł przeznaczony do retuszu portretów, przy czym nie chodzi tu o ręczne usuwanie każdej zmarszczki. Program sam znajdzie twarze na zdjęciu (można mu w tym pomóc zaznaczając oczy i usta ręcznie, a potem malując maskę na skórze), a następnie wykona potrzebne do udoskonalenia kroki na podstawie jednego z wcześniej zdefiniowanych schematów na każdej z zaznaczonych twarzy osobno. Nazwy suwaków mówią tu same za siebie – barwienie ust, wybielanie zębów, wygładzanie skóry, wyostrzenie oczu i tak dalej.

Layers to moduł, w którym można zrobić fotomontaż lub nałożyć na zdjęcie niebanalną teksturę. Wystarczy przeciągać zdjęcia z przeglądarki. Podobnie jak w programach do edycji grafiki rastrowej mamy tu do dyspozycji różne narzędzia zaznaczania i wycinania, kilka sposobów łączenia warstw, nakładania masek i tak dalej. Znalazła się nawet „magiczna” gumka, która usunie tło ze zdjęć. Wszystkie edytowane pliki można zapisać w formacie Photoshopa do późniejszej edycji, by nic nie stracić.

Resize to moduł, w którym można przygotować zdjęcie do druku, także jeśli wymaga to powiększenia cyfrowego zdjęcia. Można tu przygotować nawet wielkoformatowe plakaty podzielone na kilka części. Przy powiększaniu zdjęć można zmieniać kilka parametrów, jak tekstura, próg i wygładzanie, można też zdać się na automat. Efekty są bardzo dobre.

Uwaga!

Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni. Cena pełnego zestawu to 149 dolarów, każdy moduł osobno można kupić za 60 dolarów.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
1.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań1 371
Data aktualizacji11 wrz 2014
Rozmiar pliku564.59 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Perfect Photo Suite ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)