AndroidKomunikacja/społecznośćInne serwisy społecznościowePeriscope
Periscope ikona

Periscope

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Periscope to nowa usługa od autorów serwisu Twitter. Za jej pomocą możemy śledzić oraz prowadzić transmisje na żywo za pomocą naszego telefonu.

Aby skorzystać z Periscope niezbędne jest posiadanie konta w serwisie Twitter. Możemy je założyć z poziomu aplikacji. Przy pierwszym uruchomieniu otrzymamy również propozycję kontaktów do śledzenia, w tym w oparciu o osoby obserwowane na Twitterze, a korzystające z Periscope. Ekran główny przedstawia trwające właśnie transmisje online.

To właśnie one stanowią główny element aplikacji. Co ważne, transmitowany jest obraz z kamery naszego urządzenia. Osoby oglądające transmisję mogą korzystać z wbudowanego czatu i zadawać pytania. Jeżeli autor udostępni taką możliwość, to materiał będzie dostępny także po zakończeniu nadawania na żywo.

Obecnie w Periscope nie znajdziemy opcji udostępnienia materiału w innych serwisach, możliwe że pojawi się ona wkrótce. Nasze nagranie możemy zapisać w pamięci urządzenia. Na uznanie zasługuje dobre wykonanie interfejsu, który jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Aplikacja tak jak i usługa dostępne są za darmo. Co ważne, nie wymusza na nas umieszczania treści, możemy jej używać jedynie do śledzenia innych.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentTwitter, Inc.
Liczba pobrań240
Data aktualizacji5 lut 2021
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Periscope ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)