iOSKomunikacja/społecznośćInne serwisy społecznościowePeriscope
Periscope ikona

Periscope

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Periscope to kolejny projekt od autorów serwisu Twitter. Nowa usługa ma nam ułatwić przeprowadzanie transmisji na żywo. Wystarczy telefon oraz aplikacja, aby zacząć nadawać dla naszych widzów.

Aby skorzystać z Periscope niezbędne jest posiadanie konta w serwisie Twitter. Możemy je założyć z poziomu aplikacji. Przy pierwszym uruchomieniu otrzymamy również propozycję kontaktów do śledzenia, w tym w oparciu o osoby obserwowane na Twitterze, a korzystające z Periscope. Ekran główny przedstawia trwające właśnie transmisje online.

To właśnie one stanowią główny element aplikacji. Co ważne, transmitowany jest obraz z kamery naszego urządzenia. Osoby oglądające transmisję mogą korzystać z wbudowanego czatu i zadawać pytania. Jeżeli autor udostępni taką możliwość, to materiał będzie dostępny także po zakończeniu nadawania na żywo.

Obecnie w Periscope nie znajdziemy opcji udostępnienia materiału w innych serwisach, możliwe że pojawi się ona wkrótce. Nasze nagranie możemy zapisać w pamięci urządzenia. Na uznanie zasługuje dobre wykonanie interfejsu, który jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Aplikacja tak jak i usługa dostępne są za darmo. Co ważne, nie wymusza na nas umieszczania treści, możemy jej używać jedynie do śledzenia innych.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentTwitter, Inc.
Liczba pobrań158
Data aktualizacji1 lut 2021
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Periscope ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)