Photoshop i Premiere Elements 2018: akwarele, otwieranie oczu i GIF‑y

Photoshop i Premiere Elements 2018: akwarele, otwieranie oczu i GIF-y

04.10.2017 17:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas gdy profesjonaliści czekają na nowości w Creative Cloud, dla amatorów i początkujących fotografów i filmowców przygotowane zostały programy Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements w wersji 2018. Jeszcze więcej rzeczy w nich „zrobi się samo”, korzystając ze świetnych algorytmów Adobe.

W programach znajdziemy kolejne „edycje z przewodnikiem”, prowadzące użytkownika za rękę i podpowiadające, jakie kolejne kroki należy wykonać, by osiągnąć pożądany efekt. W nowym Photoshop Elements możemy skorzystać z pomocy przy podmianie tła za obiektem na zdjęciu, składaniu podwójnej ekspozycji (pamiętacie czołówkę serialu True Detective?), dodawaniu artystycznych nakładek i efektów czy przerabiania zdjęć na akwarelowe ilustracje. Premiere Elements za to pozwala modnie zapętlać urywki filmów i tworzyć z nich GIF-y, które można szybko udostępniać w mediach społecznościowych, poprawiać nagrania z kamerek sportowych, w tym korygować geometrię szerokokątnych obiektywów i dodawać animowane napisy do „zamrożonych” klatek filmu.

Bardziej interesujące są jednak te czynności, które programy mogą zrobić za nas. Zaawansowane rozpoznawanie zawartości pozwala między innymi „otworzyć oczy” osób na zdjęciach, jeśli akurat na jednym z ujęć ktoś mrugnął. Wystarczy wskazać tę samą osobę na innym zdjęciu i program sam przeniesie jej otwarte oczy na zdjęcie docelowe. Photoshop Elements ma też świetny system automatycznego zaznaczania, rozpoznający przedmioty na zdjęciach i

Open Closed Eyes in your Photos with Photoshop Elements 2018

Premiere Elements 2018 z kolei sam może wybrać najlepsze ujęcia z filmów i wyeksportować je jako zdjęcia. Ponadto może przycinać klipy na osi czasu, by dopasować je do potrzeb konkretnej produkcji i usunąć nieatrakcyjne fragmenty. Podobnie może działać Elements Organizer 2018, towarzyszący programom z serii Elements – zawartość biblioteki można posortować według jakości i atrakcyjności.

Programy z serii można przetestować na Windowsie (Photoshop Elements, Premiere Elements) i macOS (Photoshop Elements, Premiere Elements), jednak by je pobrać, trzeba założyć konto Adobe ID.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)