Piano Media chce serwować także filmy dokumenalne

Piano Media chce serwować także filmy dokumenalne

21.03.2013 16:34, aktualizacja: 21.03.2013 18:15

Piano Media, czyli firma przez którą czytanie wielu popularnych w Polsce, Słowenii i na Słowacji portali internetowych wymaga abonamentu (na szczęście niedużego — tylko 19,90 zł miesięcznie), planuje poszerzenie swojej działalności w Polsce o kolejny typ treści.

Polska jest pierwszym dużym rynkiem, na którym działa Piano. Na początku budziła optymizm, ale szybko wydawcy przekonali się, że przekonanie Polaków do płacenia jest niezwykle trudne. System rozwija się u nas dużo wolniej, niż oczekiwano, a internauci ćwiczą znajdowanie alternatywnych źródeł „zapianowanych” informacji — czasami się da. Mimo wszystko, wydawcy nie wycofują się z Piano, z którego korzysta w trzech krajach 120 tysięcy użytkowników. Tomáš Bella, były dziennikarz i założyciel platformy twierdzi, że już w przyszłym roku może ona zacząć na siebie zarabiać. Jeden z dzienników ze Słowacji ma już z piano połowę swoich przychodów, ale w Polsce raczej szybko tego nie doczekamy, mimo że powstają serwisy czysto internetowe tworzone z myślą tylko o Piano (Magazyn Międzynarodowy, Ekstramagazyn.pl).

Tomáš Bella
Tomáš Bella

Polska była pierwszym rynkiem, na którym „zapianowane” zostały treści audio — konkretnie wysokiej jakości audycje Polskiego Radia. Na Słowacji z kolei jedna z gazet zaczęła publikować filmy dokumentalne, stworzone przez niezależne studia, co okazało się wielkim sukcesem i obecnie gazeta ta czerpie więcej dochodów z dystrybucji tych filmów i opłat za nie w ramach Piano, niż z tradycyjnych artykułów. Polscy wydawcy zainteresowali się kolejnym sposobem na zarabianie i w ciągu kilku tygodni również w Polsce ruszy serwis z filmami dokumentalnymi.

Żeby pokazać, że Piano może odnieść sukces, Bella planuje rozpoczęcie działalności w jeszcze jednym kraju europejskim i znaleźć rynek w Azji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)