Picasa 3.8 zintegrowana z Picnick

18.08.2010 15:12, aktual.: 19.08.2010 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiła się kolejna wersja Picasy 3.8 - bezpłatnego programu do katalogowania i przeglądania zdjęć, firmy Google. Aktualizacja wprowadza integrację z edytorem zdjęć online Picnick.

Jak informuje Google na swoim blogu, najnowsza wersja Picasy wprowadza kilka nowych funkcji. Przede wszystkim udostępniono możliwość edytowania zdjęć online dzięki integracji z narzędziem Picnick. Google zakupił twórcę programu w marcu tego roku. Funkcje z Picnicka dostępne były już w internetowej wersji programu, teraz zaś Google wprowadził je do desktopowego wydania. Kolejne nowości to możliwość tworzenia filmów na podstawie zdjęć (Face Movie) przy wykorzystywaniu narzędzia rozpoznawania twarzy. Warto obejrzeć klip wideo prezentujący tę funkcję. Poprawiono również przesyłanie fotografii na serwer.

Picasa to bezpłatny program do katalogowania i przeglądania zdjęć, firmy Google. Aplikacja automatycznie wyszukuje zbiory znajdujące się na dysku i pozwala na ich skatalogowanie, opisanie, nagranie w postaci prezentacji na CD, zarchiwizowanie, wydrukowanie itd. Najlepsze zdjęcia możemy wyróżnić symbolem gwiazdki. Program umożliwia podstawową obróbkę każdego zdjęcia (m.in. korekcję tzw. efektu czerwonych oczu, kilkanaście filtrów) i wyświetla zakodowane w formacie EXIF informacje o zdjęciu. W programie nacisk położono na udostępnianie zbiorów innym użytkownikom - zdjęcia można bezpośrednio z programu wysłać e-mailem lub umieścić na blogu Blogger. Program domyślenie kataloguje obrazy w formatach JPG, TIF, PSD, BMP i RAW (opcjonalnie także GIF i PNG) oraz filmy w formatach MPG, AVI, ASF, WMV i MOV.

Program Picasa 3.8 w wersji dla systemów Windows i Mac OS X można pobrać z naszego vortalu. Wcześniejsze wydanie dostępne jest także dla użytkowników Linuksa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)