Piękne i magiczne gry na PlayStation 4, które można zobaczyć na E3

Piękne i magiczne gry na PlayStation 4, które można zobaczyć na E314.06.2016 16:45
Piękne i magiczne gry na PlayStation 4, które można zobaczyć na E3

Często łapię się na tym, że gry na PlayStation podobają mi się bardziej niż na Xboksa. Nie mam tu na myśli możliwości technicznych i mocy układu graficznego. Chodzi o estetykę często bardzo prostych mechanicznie gier, jakby konsola Sony przyciągała specyficzną grupę projektantów. Oto kilka gier, które pojawią się na PlayStation, były prezentowane przed i w trakcie konferencji Sony i wyjątkowo mi się spodobały.

Zacznę od produkcji polskiego studia Plastic – Bound. Można powiedzieć, że jest to platformówka z elementami logicznymi, ale gra wymyka się z tych kategorii. Otoczenie jest w sporej części generowane losowo. Autorzy gry inspirowali się między innymi sztuką abstrakcyjną początków ubiegłego wieku i postawili na minimalistyczne, choć niekoniecznie proste formy i wyraźne barwy. W trakcie przemierzania dziwnego świata poznamy historię zamaskowanej tancerki, której ruchy wzorowane są na tańcu Marii Udod – nagradzanej rosyjskiej tancerki.

Bound - E3 2016 Trailer | PS4

Podobno by zrobić piękną grę, wystarczy przenieść akcję pod wodę. Niestety nie jest to takie proste, bo trzeba jeszcze zadbać o kilka rzeczy, ale twórcom ABZÛ udało się spełnić wszystkie warunki. Gra zabiera nas w głębiny oceanu, gdzie zobaczymy wspaniałe stworzenia i odkryjemy zapomnianą mądrość oceanów, inspirowaną mitami Mezopotamii. Przy tworzeniu gry brał udział Matt Nava, znany z tego, że pracował też przy Flower – pierwszej grze, która trafiła na… wystawę muzeum sztuki nowoczesnej.

ABZÛ E3 Teaser

Twórcy Bastiona i Transistors, studio Supergiant Games, przygotowało kolejną śliczną grę – Pyre, w której bandę wyrzutków trzeba doprowadzić do wolności. To drużynowe RPG, osadzone w antycznym Czyśćcu.

Pyre - Reveal Trailer | PS4

N.E.R.O. to kolejna prześliczna i pełna magii gra, w której dziecko jest kluczem do wszystkich zamków. Rozgrywka prowadzona jest z perspektywy pierwszej osoby w pięknym świecie, pełnym łamigłówek. W tej grze zagadki zostały ubrane w wizualną opowieść.

N.E.R.O.: Nothing Ever Remains Obscure - Cinematic Trailer | PS4

Here They Lie to kolejny horror na E3, ale tym razem przygotowywany na gogle PlayStation VR. W świecie pełnym potworności gracz będzie musiał pokonać przeciwności losu i własną moralność, by odkryć tajemnicę kobiety ubranej na żółto.

Here They Lie - E3 2016 Teaser Trailer | PS VR

By nie zostawiać Was w ponurym nastroju, na koniec zostawiłam How We Soar – kolejną grę dla PlayStation VR i pierwsze dzieło Penny Black Studios. Gra pozwala nam latać na grzbiecie gigantycznego feniksa w świecie zrobionym z papieru, który można zmieniać i kolorować, odkrywając przy tym tajemniczą historię.

How We Soar – Reveal Trailer | PlayStation VR

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)