Piękne i magiczne gry na PlayStation 4, które można zobaczyć na E3

Piękne i magiczne gry na PlayStation 4, które można zobaczyć na E3

Piękne i magiczne gry na PlayStation 4, które można zobaczyć na E3
14.06.2016 16:45

Często łapię się na tym, że gry na PlayStation podobają mi się bardziej niż na Xboksa. Nie mam tu na myśli możliwości technicznych i mocy układu graficznego. Chodzi o estetykę często bardzo prostych mechanicznie gier, jakby konsola Sony przyciągała specyficzną grupę projektantów. Oto kilka gier, które pojawią się na PlayStation, były prezentowane przed i w trakcie konferencji Sony i wyjątkowo mi się spodobały.

Zacznę od produkcji polskiego studia Plastic – Bound. Można powiedzieć, że jest to platformówka z elementami logicznymi, ale gra wymyka się z tych kategorii. Otoczenie jest w sporej części generowane losowo. Autorzy gry inspirowali się między innymi sztuką abstrakcyjną początków ubiegłego wieku i postawili na minimalistyczne, choć niekoniecznie proste formy i wyraźne barwy. W trakcie przemierzania dziwnego świata poznamy historię zamaskowanej tancerki, której ruchy wzorowane są na tańcu Marii Udod – nagradzanej rosyjskiej tancerki.

Bound - E3 2016 Trailer | PS4

Podobno by zrobić piękną grę, wystarczy przenieść akcję pod wodę. Niestety nie jest to takie proste, bo trzeba jeszcze zadbać o kilka rzeczy, ale twórcom ABZÛ udało się spełnić wszystkie warunki. Gra zabiera nas w głębiny oceanu, gdzie zobaczymy wspaniałe stworzenia i odkryjemy zapomnianą mądrość oceanów, inspirowaną mitami Mezopotamii. Przy tworzeniu gry brał udział Matt Nava, znany z tego, że pracował też przy Flower – pierwszej grze, która trafiła na… wystawę muzeum sztuki nowoczesnej.

ABZÛ E3 Teaser

Twórcy Bastiona i Transistors, studio Supergiant Games, przygotowało kolejną śliczną grę – Pyre, w której bandę wyrzutków trzeba doprowadzić do wolności. To drużynowe RPG, osadzone w antycznym Czyśćcu.

Pyre - Reveal Trailer | PS4

N.E.R.O. to kolejna prześliczna i pełna magii gra, w której dziecko jest kluczem do wszystkich zamków. Rozgrywka prowadzona jest z perspektywy pierwszej osoby w pięknym świecie, pełnym łamigłówek. W tej grze zagadki zostały ubrane w wizualną opowieść.

N.E.R.O.: Nothing Ever Remains Obscure - Cinematic Trailer | PS4

Here They Lie to kolejny horror na E3, ale tym razem przygotowywany na gogle PlayStation VR. W świecie pełnym potworności gracz będzie musiał pokonać przeciwności losu i własną moralność, by odkryć tajemnicę kobiety ubranej na żółto.

Here They Lie - E3 2016 Teaser Trailer | PS VR

By nie zostawiać Was w ponurym nastroju, na koniec zostawiłam How We Soar – kolejną grę dla PlayStation VR i pierwsze dzieło Penny Black Studios. Gra pozwala nam latać na grzbiecie gigantycznego feniksa w świecie zrobionym z papieru, który można zmieniać i kolorować, odkrywając przy tym tajemniczą historię.

How We Soar – Reveal Trailer | PlayStation VR

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)