Pierwsza minuta rozmowy z Hangouts za darmo do 25 krajów, w tym do Polski

Pierwsza minuta rozmowy z Hangouts za darmo do 25 krajów, w tym do Polski

Pierwsza minuta rozmowy z Hangouts za darmo do 25 krajów, w tym do Polski
Redakcja
28.10.2014 12:16

Jeżeli często wykonujecie bardzo krótkie połączenia telefoniczne z numerami nie tylko krajowymi, ale i zagranicznymi, to nowa oferta Google być może przypadnie wam do gustu. Do końca roku możliwe jest wykonywanie bezpłatnych połączeń w ramach usługi Hangouts, również na telefony komórkowe i stacjonarne. Całe połączenie oczywiście nie jest bezpłatne, za darmo otrzymujemy tylko pierwszą minutę, ale w wielu przypadkach może to okazać się wystarczające.

Informacje dotyczące tej nieco specyficznej promocji znajdziemy na oficjalnej stronie firmy. Bezpłatna pierwsza minuta dotyczy łącznie 25 krajów, głównie europejskich: Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Rosji czy Wielkiej Brytanii. Na liście znajduje się również Polska, dzięki czemu rodzimi użytkownicy mogą korzystać z tej opcji. Usługa jest realizowana za pomocą aplikacji Hangouts, flagowego komunikatora od Google, który oprócz wymiany wiadomości tekstowych, głosowych i wideo, pozwala także właśnie na wykonywanie połączeń, o czym nie każdy wie.

Obraz

Usługa działa zarówno po sieci Wi-Fi, jak i za pomocą komórkowej transmisji danych (np. 3G, 4G). Domyślnie aplikacja Hangouts nie pozwala na takie połączenia, aby były one możliwe, najpierw musimy doinstalować do niej moduł telefonu Hangouts, który znajdziemy w sklepie Google Play. Po jego zainstalowaniu komunikator otrzyma nową zakładkę od połączeń. W niej wystarczy wpisać numer telefonu, a następnie nawiązać połączenie. Tutaj zetkniemy się z pewnym haczykiem, który niestety dosyć zauważalnie psuje całą promocję. Google wyszło z założenia, że aby wykonywać połączenia, powinniśmy mieć na koncie środki, nawet jeżeli będzie to czas krótszy niż maksymalnie 60 sekund bezpłatnej rozmowy. Przed skorzystaniem z telefonu musimy więc doładować konto, w czym aplikacja może nam pomóc. Minimalna kwota doładowania to dwa euro, płatność jest realizowana po pomocą konta Google, potrzebna jest więc skonfigurowana karta kredytowa.

Jeżeli już doładujemy konto i postanowimy zadzwonić, nasz odbiorca może zobaczyć różny numer. Jeżeli posiadamy własny w ramach usługi Google Voice, zostanie on wyświetlony. W przeciwnym wypadku druga strona zostanie poinformowana o połączeniu przychodzącym od numeru zastrzeżonego – jest więc to pewne rozwiązanie na bardzo krótkie rozmowy, choć obarczone wieloma ograniczeniami. Dlaczego firma zdecydowała się na takie rozwiązanie? Być może to pewnego rodzaju przymiarki, do lepszej reklamy usług, które w wielu krajach nie są specjalnie wykorzystywane. Aktualnie, biorąc pod uwagę ceny za samą transmisję danych przez Internet, połączenia wypadają dosyć przeciętnie w porównaniu do typowych ofert operatorów komórkowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)