AndroidZdrowie i aktywnośćInne programy sportowe i medycznePIERWSZA POMOC w sytuacjach zagrożeń
PIERWSZA POMOC w sytuacjach zagrożeń ikona

PIERWSZA POMOC w sytuacjach zagrożeń1.0.115

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

PIERWSZA POMOC w sytuacjach zagrożeń to aplikacja zawierająca szczegółowe informacje na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, numery alarmowe, filmy instruktażowe i wiele innych. Materiały zostały opracowane przez ratowników medycznych, strażaków, policjantów i oficerów ABW.

Kompendium wiedzy

Za sprawą tego narzędzia sprawdzimy, jakie działania trzeba wykonać w trakcie oceny miejsca zdarzenia i stanu osób poszkodowanych. PIERWSZA POMOC w sytuacjach zagrożeń oddaje do dyspozycji wskazówki przedstawiające zasady postępowania w trakcie zadławień, krwotoków, urazów, podtopień, bólu w klatce piersiowej, udaru mózgu, drgawek, omdleń, hipotermii, cukrzycy, oparzeń, udaru cieplnego, odwodnienia oraz silnej reakcji alergicznej.

Przydatne w trakcie wzywania pomocy

W aplikacji PIERWSZA POMOC w sytuacjach zagrożeń umieszczono wszystkie numery alarmowe (dostępna jest funkcja automatycznego wybierania), lokalizator GPS, algorytm prawidłowego wzywania pomocy, wykaz placówek medycznych z odnośnikami do Zintegrowanego Informatora Pacjenta NFZ, a także wykaz ośrodków toksykologicznych wraz z aktualnymi numerami do placówek.

Jak przeprowadzać „sztuczne oddychanie”?

Twórcy programu PIERWSZA POMOC w sytuacjach zagrożeń przygotowali nagrania dźwiękowe, dzięki którym dowiemy się, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Zarówno ten materiał, jak i cała zawartość aplikacji, jest dostępny w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Pozostałe wskazówki

W programie PIERWSZA POMOC w sytuacjach zagrożeń udostępniono także porady dotyczące radzenia sobie z pożarami (zarówno w domu, w lesie, jak i w wielu innych miejscach), ewakuacją z pomieszczeń objętych pożarem, ratowaniem osób z przerębla, zachowaniem podczas zamachów terrorystycznych, postępowaniem po wybuchu bomby, bezpieczeństwem w zbiornikach wodnych i nie tylko.

Informacje z pewnego źródła

Warto dodać, że aplikacja PIERWSZA POMOC w sytuacjach zagrożeń nie powstałaby, gdyby nie wsparcie takich instytucji, jak: Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, JRG1 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

PIERWSZA POMOC w sytuacjach zagrożeń - najważniejsze cechy:

 • kompendium wiedzy w zakresie pierwszej pomocy
 • zawiera najważniejsze numery alarmowe
 • przedstawia zasady postępowania w trakcie wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej
 • pozwala dowiedzieć się, co należy zrobić w krytycznych sytuacjach (np. ataki terrorystyczne)
 • program stworzony we współpracy z pracownikami pogotowia ratunkowego, policjantami i strażakami
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań257
Data aktualizacji19 kwi 2019
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
PIERWSZA POMOC w sytuacjach zagrożeń ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)