Pierwsza rocznica śmierci twórcy ctrl+c i ctrl+v

CC BY 2.0 Yahoo! Blog from Sunnyvale, California, USA
CC BY 2.0 Yahoo! Blog from Sunnyvale, California, USA
Karolina Kowasz

23.02.2021 12:07, aktual.: 06.03.2024 21:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To dzięki niemu miliony osób na całym świecie nie muszą przepisywać wszystkiego ręcznie. Programista Larry Tesler, twórca skrótów kopiowania i wklejania, zmarł rok temu, w dniu 16 lutego 2020 r. I chociaż to właśnie jemu zawdzięczamy znaczące ułatwienie codziennej pracy, mało kto zdaje sobie sprawę, że to właśnie zasługa Teslera.

Lawrence Gordon Tesler urodził się 24 kwietnia 1945. Był amerykańskim informatykiem, który w trakcie swojego życia pracował w takich firmach jak Xerox PARC, Apple, Amazon i Yahoo. W tej pierwszej Tesler skupiał się nad projektem Smalltalk, który był dynamicznym zorientowanym obiektowo językiem programowania. Tam też Tesler pracował nad Gypsy, który był pierwszym procesorem tekstu z GUI.

Tesler razem ze swoim kolegą, Timem Mottem, opracował ideę funkcji kopiowania i wklejania jeszcze w czasie pracy dla PARC. Będąc za to zatrudnionym w Apple pracował nad projektami Apple Lisa oraz Apple Newton, a także pomagał w rozwoju języka programowania Object Pascal.

Późniejsza kariera zawodowa programisty obejmuje także Cocoa, czyli język programowania dla dzieci. W 2001 roku Tesler zatrudnił się Amazonie jako wiceprezes ds. inżynierii, by szybko awansować na wiceprezesa ds. doświadczeń zakupowych, gdzie pomagał usprawnić interfejs strony internetowej. Niedługo później jednak, w 2005 roku, Tesler wrócił do Doliny Krzemowej aby dołączyć do Yahoo! jako wiceprezes grupy ds. doświadczenia użytkownika i projektowania, z którego odszedł w 2008 r.

Larry Tesler zmarł w Portola Valley w Kalifornii 16 lutego 2020 roku w wieku 74 lat.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)