Pierwsza wersja alpha Firefoksa 3.7 już dostępna do pobrania

Pierwsza wersja alpha Firefoksa 3.7 już dostępna do pobrania

Redakcja
10.02.2010 17:52, aktualizacja: 11.02.2010 10:57

Na serwerach Mozilli pojawiła się pierwsza wersja alpha przeglądarki internetowej Mozilla Firefox 3.7.

Wersja 3.7 Firefoksa będzie ostatnią przed wersją 4.0, która ma zostać opublikowana pod koniec tego roku. W pierwszej wersji alpha zaktualizowano silnik Gecko do wersji 1.9.3 Alpha 1. Nowa wersja przeglądarki oferuje obsługę efektów przejścia w stylach CSS, animacje grafik SVG czy zapowiadane jakiś czas temu API dla animacji trójwymiarowych WebGL (w tej wersji zostało domyślnie wyłączone). Pojawiło się również API, pozwalające na kontrolowanie historii odwiedzonych witryn przez aplikację internetową.

W Firefoksie 3.7 pojawi się również izolacja procesów wtyczek od przeglądarki, dzięki czemu poprawiona zostanie stabilność przeglądarki w przypadku awarii wtyczek takich jak choćby Flash. Od wersji 3.7 interfejs ma pracować w sposób asynchroniczny względem pozostałych komponentów przeglądarki. Zoptymalizowany zostanie również proces uruchamiania się przeglądarki. Ze wszystkimi nowościami, jakie pojawią się w najbliższych wydaniach Firefoksa można się zapoznać na jednej z podstron Mozilla Developer Center.

Przeglądarkę Mozilla Firefox 3.7 Alpha w wersji dla systemów Windows, Linux i Mac OS X można pobrać bezpośrednio z serwerów Fundacji. Przypominamy, że ta wersja programu jest przeznaczona wyłącznie do testów i może pracować niestabilnie. Większość rozszerzeń dostępnych poprzez stronę addons.mozilla.org jest z nią niekompatybilna. Mozilla udostępniła wyłącznie angielską wersję językową przeglądarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (124)