Pierwsze informacje o Androidzie 2.2

Pierwsze informacje o Androidzie 2.2

Wojciech Cybulski
22.04.2010 12:06

Firma Google testuje już kolejną wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego Android oznaczonego numerem 2.2. Najnowsza odsłona systemu, występującego także pod nazwą kodową Froyo, została już dostrzeżona w logach serwerów.

Nieoficjalnie mówi się, że Android 2.2 będzie bazował na jądrze Linuksa w wersji 2.6.32, dzięki czemu ma lepiej wykorzystywać dostępną w telefonie pamięć RAM. Ponadto mobilny system Google dorobi się radia FM i nie będzie już miał problemów z ekranem dotykowym. Wśród praktycznych dodatków pojawi się także obsługa multikolorowych trackballi, które poprzez zmianę koloru będą informować użytkownika o różnych wydarzeniach. Z kolei deweloperów tworzących aplikacje dla Androida ucieszy z pewnością obecność kompilatora JIT, Flash Playera 10.1 oraz pełny dostęp do bibliotek OpenGL ES 2.0.

Android 2.2 ujrzy światło dzienne prawdopodobnie 19 maja, przy okazji konferencji Google I/O. Nie jest obecnie jasne, które modele telefonów będą mogły być zaktualizowane do tej wersji systemu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)